Две големи руски компании използват Tether (USDT) и други криптовалути за уреждане на трансгранични транзакции в Китай, тъй като санкциите се затягат.
Ръководители на две водещи дружества за търговия със суровини, произвеждащи метал в Русия, заявиха при условие за анонимност, че USDT се използва при някои от тези транзакции, когато се работи предимно с китайски клиенти и доставчици.
Санкциите, наложени на Русия след войната в Украйна, затрудниха получаването на плащания от компании за търговия със суровини, като например тези, които търгуват със стомана и дървен материал.
През април 2024 г. на Лондонската метална борса и Чикагската стокова борса беше забранено да приемат износ на метали от Русия вследствие на санкциите на Обединеното кралство и САЩ.
Освен това наскоро стана ясно, че държавната петролна компания на Венецуела също планира да увеличи използването на криптовалути след санкциите от САЩ, които влезнаха в сила на 31 май.
Дружеството вече бавно е въвело USDT като средство за продажба на своя петрол, но според съобщенията санкциите са ускорили прехода.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.
Докато крипто пазарите преминават през поредната седмица на нестабилност и променящо се настроение, трейдърите все повече насочват вниманието си към нововъзникващите алткойни и токени с висока динамика.
Нов етап в инвестиционните крипто продуктище бъде поставен тази сряда, когато REX Shares се готви да пусне първия в историята спот крипто борсово търгуван фонд (ETF), регистриран в САЩ, според съобщение на компанията, публикувано в X.
Нов доклад на CryptoQuant подчертава нарастващото разминаване между дългосрочните притежатели на Етериум и краткосрочните купувачи на Биткойн, като и на двата пазара се наблюдава значително акумулиране на активи на фона на нарастващото политическо и икономическо напрежение в САЩ.