Две големи руски компании използват Tether (USDT) и други криптовалути за уреждане на трансгранични транзакции в Китай, тъй като санкциите се затягат.
Ръководители на две водещи дружества за търговия със суровини, произвеждащи метал в Русия, заявиха при условие за анонимност, че USDT се използва при някои от тези транзакции, когато се работи предимно с китайски клиенти и доставчици.
Санкциите, наложени на Русия след войната в Украйна, затрудниха получаването на плащания от компании за търговия със суровини, като например тези, които търгуват със стомана и дървен материал.
През април 2024 г. на Лондонската метална борса и Чикагската стокова борса беше забранено да приемат износ на метали от Русия вследствие на санкциите на Обединеното кралство и САЩ.
Освен това наскоро стана ясно, че държавната петролна компания на Венецуела също планира да увеличи използването на криптовалути след санкциите от САЩ, които влезнаха в сила на 31 май.
Дружеството вече бавно е въвело USDT като средство за продажба на своя петрол, но според съобщенията санкциите са ускорили прехода.
Binance разширява възможностите на платформата си за спот търговия, обявявайки нови търговски двойки за USDC и разширена поддръжка на функциите за автоматична търговия, които ще бъдат пуснати в действие на 22 април.
Dogecoin (DOGE) е под натиск, след като миналата седмица големите адреси изтеглиха 570 милиона токена.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.