Две големи руски компании използват Tether (USDT) и други криптовалути за уреждане на трансгранични транзакции в Китай, тъй като санкциите се затягат.
Ръководители на две водещи дружества за търговия със суровини, произвеждащи метал в Русия, заявиха при условие за анонимност, че USDT се използва при някои от тези транзакции, когато се работи предимно с китайски клиенти и доставчици.
Санкциите, наложени на Русия след войната в Украйна, затрудниха получаването на плащания от компании за търговия със суровини, като например тези, които търгуват със стомана и дървен материал.
През април 2024 г. на Лондонската метална борса и Чикагската стокова борса беше забранено да приемат износ на метали от Русия вследствие на санкциите на Обединеното кралство и САЩ.
Освен това наскоро стана ясно, че държавната петролна компания на Венецуела също планира да увеличи използването на криптовалути след санкциите от САЩ, които влезнаха в сила на 31 май.
Дружеството вече бавно е въвело USDT като средство за продажба на своя петрол, но според съобщенията санкциите са ускорили прехода.
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.
Tron (TRX) проявява признаци на откъсване от ценовото действие на Биткойн, като потенциално се позиционира като водещ индикатор за възникващ алткойн сезон.
Обемът на търговията с алткойни на Binance Futures нарасна до $100.7 милиарда за един ден, достигайки най-високото си ниво от 3 февруари 2025 г. насам, според данни на CryptoQuant.
Биткойн регистрира най-големия си нетен приток към борсите от юли 2024 г. насам, което е сигнал за потенциална промяна в пазарното поведение.