Две големи руски компании използват Tether (USDT) и други криптовалути за уреждане на трансгранични транзакции в Китай, тъй като санкциите се затягат.
Ръководители на две водещи дружества за търговия със суровини, произвеждащи метал в Русия, заявиха при условие за анонимност, че USDT се използва при някои от тези транзакции, когато се работи предимно с китайски клиенти и доставчици.
Санкциите, наложени на Русия след войната в Украйна, затрудниха получаването на плащания от компании за търговия със суровини, като например тези, които търгуват със стомана и дървен материал.
През април 2024 г. на Лондонската метална борса и Чикагската стокова борса беше забранено да приемат износ на метали от Русия вследствие на санкциите на Обединеното кралство и САЩ.
Освен това наскоро стана ясно, че държавната петролна компания на Венецуела също планира да увеличи използването на криптовалути след санкциите от САЩ, които влезнаха в сила на 31 май.
Дружеството вече бавно е въвело USDT като средство за продажба на своя петрол, но според съобщенията санкциите са ускорили прехода.
С наближаването на края на февруари пет базирани в САЩ криптовалути – Story (IP), Ondo Finance (ONDO), OFFICIAL TRUMP (TRUMP), Solana (SOL) и Uniswap (UNI) – привличат вниманието на пазара.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.