НАЧАЛО Регулации

Русия мисли да регулира криптовалутите в три отделни категории

03.10.2019 12:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Русия мисли да регулира криптовалутите в три отделни категории

Министерството на финансите на Русия обмисля възможността да регулира криптовалутите в три отделни правни категории.

Този ход ще позволи на страната да наложи правила на индустрията много по-лесно.

Министерството на финансите в Русия планира да актуализира своите правни класификации за криптовалути в три отделни категории. Според заместник-министъра на финансите, Алексей Моисеев, предложените категории са:

Технически монети
Виртуални активи
Дигитални финансови активи

Новината е съобщена за първи път в местния руски информационен бюлетин RNS Online.

Три нови правни категории

Трите категории са подобни на тези, които вече съществуват в други страни, но по-кодифицирани.

Както можете да очаквате, техническите монети са просто ‘ютилити’ (функционални) токени, които са от решаващо значение за функционирането на мрежата. Етериум (ETH) вероятно попада в тази категория.

Виртуалните активи, от друга страна, могат да се разглеждат като криптовалути, които често се използват за транзакционна стойност. Биткойн (BTC) или Лайткойн (LTC) биха попаднали в тази категория. В Съединените щати тези видове криптовалути често се третират като стоки, както е очертано от CFTC.

И накрая, дигиталните финансови активи могат да се нарекат тези, които са категоризирани като ценни книжа. Това често са монети, продавани по време на ICO, които имат дивиденти или се предлагат на пазара като начин за печелене на пари.

Русия скоро ще актуализира законите за криптовалути

Предложените нови правни категории вероятно ще намерят своя път в нов законопроект, предложен в Държавната Дума. Именуваният федерален закон № 419059-7 трябва да бъде приет до 1 ноември по искане на министър-председателя Дмитрий Медведев.

Трябва да се отбележи, че криптовалутите все още няма да бъдат законно платежно средство в страната. И Министерството на финансите, и централната банка на страната заявиха, че ако се узаконят, това ще значи, че рублата ще има конкуренция. Заместник-министърът на финансите Алексей Моисеев обаче каза пред репортери на Икономическия форум в Гайдар през януари 2019 г., че дебитните карти, свързани с криптовалути, са законни в страната.

В крайна сметка, всички крипто плащания трябва по някакъв начин да бъдат свързани с рублата.

Русия вероятно се опитва да се възползва от криптовалутите като възможна преграда спрямо щатския долар. Преди няколко месеца бе съобщено, че страната официално легализира дигиталните активи, но както виждаме скоро ще ги раздели на три категории.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Американски сенатори искат да забранят алгоритмичните стабилни монети

Сенаторите Синтия Лумис и Кирстен Джилибранд съвместно предложиха нов законопроект, насочен към регулиране на стабилните монети, което отразява нарастващата спешност в Конгреса да се обърне внимание на регулаторния надзор върху дигиталните валути.

18.04.2024 11:00 2 мин. четене

Ще забрани ли Виетнам криптовалутите?

Министерството на правосъдието на Виетнам подчерта, че липсва конкретна правна рамка за регулиране на криптовалутите и виртуалните активи в страната, въпреки че те не са забранени.

14.04.2024 19:00 1 мин. четене

Как липсата на глобални крипто регулации се отразява на пазарите

Пазарът на криптовалути, въпреки бързия си растеж и широкото приемане, работи в регулаторна среда, която в значителна степен не е пригодена за всички участници на пазара, за инвеститорите и за цялостната стабилност на крипто екосистемата.

11.04.2024 17:15 3 мин. четене

Как се отразяват европейски крипто закони върху пазарите

Регламентът на Европейския съюз за криптоактивите, приет през 2023 г., който трябва да влезе в сила до края на годината, все още не е довел до увеличаване на деноминираните в евро крипто транзакции, според регулатора на ценни книжа на блока.

11.04.2024 17:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.