НАЧАЛО Регулации

Централната банка на Русия е против легализацията на крипто

31.05.2019 19:59 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Централната банка на Русия е против легализацията на крипто

Говорейки пред парламента на страната за въздействието на Банката на Русия за 2018 година, Елвира Набиулина продължaва да се придържа към своята негативна позиция спрямо криптовалутите.

“Ние сме против легализирането на криптовалутите, по-специално като платежно средство”, казва Набиулина за юридическото списание “Право” на 30-ти май.

Смятаме, че има големи рискове за тези, които притежават криптовалути… Необходимо е да се защитят гражданите от рискови инвестиции.

Биткойн и много от големите алткойни претърпяха трансформация на цените от началото на април, като BTC / USD се повиши със 125% в нововъзникналия бичи пазар.

“Тази волатилност е неуместна за Банката на Русия, каза Набиулина, въпреки периода от 2014 г. до сега, когато рублата започна да се обезценява спрямо долара, стигайки до 200% .

В последно време, централната банка стана все по-несигурна по отношение на криптовалутите, а официалните лица отричат слуховете за план за създаване на стейбълкойн, подкрепен от злато.

През октомври Набиулина заяви, че криптовалутната “мания” приключва поради продължаващия мечи пазар.

Миналата седмица тя продължи в същия дух, повтаряйки дългогодишни аргументи от Москва за потенциалната роля на т.нар. „Парични заместители“ в руската икономика.

“По принцип, разбира се, ние сме против криптовалута, навлизаща в нашата парична система,” каза тя.

“За всички намерения и цели не виждаме възможност за крипто да изпълнява функцията на парични сурогати, в този случай особено.”

Най-голямата държавна банка в Русия също изрази своето отношение за бъдещото си взаимодействие с крипто индустрията.

На пресконференция в четвъртък, вицепрезидентът на Сбербанк, Андрей Шеметов, обвини гореспоменатата позиция на централната банка за собствените си планове.

„… Чакахме законова рамка, която ще ни позволи да търгуваме с криптовалути. Тъй като в момента регулаторът го разглежда в негативна светлина, решихме да спрем криптовалутните планове”, спомена той на пресконференция.

Любопитно волатилната връзка на Русия с крипто продължава

В отделно развитие, съд в сибирския град Омск тази седмица изненада света, превръщайки се в първия съд в света, който признава валидността на търговска сделка, подписана с блокчейн и интелигентни договори.

Сделката включва руската петролна компания Petroleum Trading.

“Очевидно е, че сегашната правна рамка е напълно достатъчна, за да позволи въвеждането на иновации в промишлен мащаб, докато законите за криптовалути и блокчейн се разработват”, коментира генералният директор Максим Дяченко.

https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Канада съди Binance за нарушаване на законите за ценни книжа

Binance, известната крипто борса, е изправена пред ново правно предизвикателство в Канада, тъй като е подложена на нов колективен иск. Ищците твърдят, че Binance е нарушила местните разпоредби за ценни книжа.

24.04.2024 19:00 2 мин. четене

Още една държава забрани копаенето на Биткойн

Наскоро китайското посолство напомни, че “Законът за забрана на добива на криптовалути и други виртуални активи” в Ангола официално е влязъл в сила.

21.04.2024 10:00 2 мин. четене

Американски сенатори искат да забранят алгоритмичните стабилни монети

Сенаторите Синтия Лумис и Кирстен Джилибранд съвместно предложиха нов законопроект, насочен към регулиране на стабилните монети, което отразява нарастващата спешност в Конгреса да се обърне внимание на регулаторния надзор върху дигиталните валути.

18.04.2024 11:00 2 мин. четене

Ще забрани ли Виетнам криптовалутите?

Министерството на правосъдието на Виетнам подчерта, че липсва конкретна правна рамка за регулиране на криптовалутите и виртуалните активи в страната, въпреки че те не са забранени.

14.04.2024 19:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.