В рамките на всеобхватно стратегическо партньорство руският президент Владимир Путин и севернокорейският лидер Ким Чен Ун подписаха споразумение за по-нататъшно развитие на икономическото и военното си сътрудничество.
Срещата, която продължи повече два часа повече от предвиденото, започна с разговор на четири очи. В отговор на ситуацията в Украйна Путин се възползва от възможността да похвали подкрепата на Северна Корея за страната му, като заяви, че връзките им ще бъдат укрепени срещу хегемонията на САЩ.
Русия е подложена на западни санкции заради дейността си в Украйна, докато Северна Корея е изправена пред строги ограничения от страна на Съвета за сигурност на ООН заради оръжейната си програма.
Някои доклади сочат, че Северна Корея може да предостави на Русия боеприпаси в замяна на икономическа помощ и трансфер на технологии, което би дало тласък на ядрените и ракетните програми, провеждани от Ким. По време на срещата той заяви, че отношенията между страната му и Русия са по-близки от съветско време и обеща пълна подкрепа за военните действия на Москва в Украйна.
Според информацията някои предложения коментирани на срещата сочат, че вместо да дава пари на Русия чрез продажба на боеприпаси, Северна Корея може да помогне за увеличаване на запасите от ядрени устройства.
Във Вашингтон държавният секретар на САЩ Антъни Блинкен заяви, че посещението на Путин в Северна Корея илюстрира как Русия се опитва да развива и укрепва отношенията си с държави, които могат да ѝ предоставят това, от което се нуждае, за да продължи агресивната война, която започна срещу Украйна.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.