Гигантът в търговията Robinhood изключва от списъка няколко известни криптоактива в отговор на това, че Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) съди Binance и Coinbase за предполагаемо нарушение на законите за ценните книжа.
Според информацията, главният юридически директор на Robinhood, Дан Галахър, е казал на членовете на Конгреса, че компанията изключва от списъците си платформите за смарт договори Solana (SOL), Cardano (ADA) и Polygon (MATIC), след като SEC предприе действия спрямо индустрията на дигиталните активи по-рано тази седмица.
Освен това Галахър заяви пред Комисията по земеделие на Камарата на представителите, че Robinhood също ще преразгледа своите крипто опции занапред.
Галахър, който самият е бивш комисар на регулаторната агенция каза, че Robinhood “активно преглежда” жалбите на SEC, “за да определи какви действия да предприеме, ако има такива“.
По-рано тази седмица SEC подаде искове срещу Binance и Coinbase, двете най-големи платформи за обмен на криптовалути в света, за предполагаемо нарушение на законите за ценните книжа.
Според доклада, исковете на SEC показват, че трите дигитални актива се квалифицират като ценни книжа и по този начин предлагането им ще се квалифицира като продажба на нерегистрирани ценни книжа.
Новината за изключването от списъка изпрати триото активи надолу. Към момента на писане на статията SOL се търгува за $14.66, което представлява 24% понижение през последните 24 часа, докато ADA и MATIC се търгуват съответно за $0.241 и $0.588, което представлява понижение от 23.5% и 24.5% за деня.
През септември 2023 г. икономиката на САЩ надмина очакванията въпреки предизвикателствата, породени от усилията на страните от БРИКС срещу долара.
Tенденцията за сезонност на фондовите пазари се прояви почти перфектно през третото тримесечие на 2023 г., като август и септември оправдаха репутацията си на жестоки месеци за американските акции.
Конгресът на САЩ прие закон, който предотврати скъпоструващото спиране на работата на федералните агенции и осигури функционирането на правителството до 17 ноември.
Докато икономическата коалиция БРИКС проучва алтернативи на щатския долар, Русия се застъпва за създаването на единна дигитална валута за търговия в рамките на блока.