Начало » Регулаторните органи на САЩ разследват Signature Bank за пране на пари преди фалита

Регулаторните органи на САЩ разследват Signature Bank за пране на пари преди фалита

16.03.2023 9:00 3 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Регулаторните органи на САЩ разследват Signature Bank за пране на пари преди фалита

Съобщава се, че Signature Bank, прокрипто банка в САЩ, е била разследвана от два правителствени органа преди затварянето си.

Според информацията Министерството на правосъдието е разследвало дали Signature е предприела достатъчно мерки за откриване на потенциално пране на пари от страна на своите клиенти. Регулаторният орган е бил загрижен за това дали банката активно е наблюдавала транзакциите за признаци на престъпност и дали е проверявала правилно притежателите на сметки.

Отделно разследване е предприела и Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) спрямо финансовата институция. Не е ясно кога са започнали разследванията и какъв ефект са имали те върху неотдавнашното решение на регулаторните органи на щата Ню Йорк да закрият банката, ако изобщо са имали такъв.

Разследвания на Signature Bank

Съобщава се, че разследванията на Министерството на правосъдието и SEC може да са започнали след оплаквания от Мрежата за борба с финансовите престъпления (FinCEN) – бюро към Министерството на финансите на САЩ, което събира и анализира информация за финансови транзакции с цел борба с прането на пари и други финансови престъпления.

Съобщенията идват след колективния иск на акционерите на Signature, подаден срещу банката и бившите ѝ ръководители заради твърдението, че е „финансово силна“ само три дни преди да бъде закрита.

Съобщава се, че Signature и нейните служители не са обвинени в неправомерни действия. Възможно е разследванията да приключат без обвинения или по-нататъшни действия от страна на SEC или Министерството на правосъдието.

Проактивни мерки за откриване на пране на пари

Разследването на Министерството на правосъдието е насочено главно към това дали банка Signature е предприемала адекватни мерки за откриване на потенциално пране на пари от страна на своите клиенти
и дали е проверявала правилно притежателите на сметки.

Възможно е банката да не е спазила тези стандарти, което е довело до нейното затваряне. Непредприемането на подходящи мерки за разкриване и предотвратяване на изпирането на пари може да доведе до глоби, санкции и увреждане на репутацията на банките. Това подчертава значението на мерките за борба с прането на пари (AML) за банките и финансовите институции, тъй като те са от решаващо значение за регулаторната среда.

Разследване на SEC

Съобщава се, че Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) също разследва Signature Bank, но не е коментирала въпроса. Председателят на SEC, Гари Генслер заяви на 12 март, че Комисията „ще разследва и ще предприеме действия за принудително изпълнение, ако установи нарушения на федералните закони за ценните книжа“.

Не е ясно какво точно разследва SEC и какъв ефект ще има разследването върху банката, ако има такъв.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Банковата криза ще тласне актива нагоре – InvestAnswers


Заключение

Затварянето на Signature Bank подчертава значението на мерките срещу прането на пари за банките и финансовите институции. Регулаторните органи проверяват внимателно банките, за да гарантират, че те предприемат проактивни мерки за откриване и предотвратяване на прането на пари. Неспазването на тези разпоредби може да доведе до сериозни санкции и накърняване на репутацията.

С разрастването на крипто индустрията, банките и финансовите институции трябва да предприемат подходящи мерки, за да предотвратят използването на криптовалути за незаконни дейности, включително пране на пари и финансиране на тероризъм.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Стартирането на този нов токен предизвика еуфория на NFT пазара

Вълнението нараства преди старт на DOOD токена, дългоочаквания airdrop, свързан с популярната марка Doodles NFT.

09.05.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Сътрудник на Тръмп планира публична Биткойн компания за $300 милиона

Дейвид Бейли, известен с близките си връзки с Доналд Тръмп по отношение на политиката за криптовалутите, се готви да пусне голям инвестиционен инструмент за Биткойн, наречен Nakamoto, подкрепен с финансиране в размер на $300 милиона.

09.05.2025 6:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Coinbase влиза в мегасделка с Deribit за почти $3 милиарда

Coinbase се готви да направи най-смелата си стъпка досега в областта на дериватите с планираното придобиване на Deribit, борса за крипто опции и фючърси, известна с това, че контролира значителна част от глобалния обем на търговията.

08.05.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Stefanov

Крипто кит загуби милиони в рамките на час в опит да си уреди вечеря с Доналд Тръмп

Крипто трейдър е загубил $2.8 милиона за един час, след като е закупил 1.39 милиона TRUMP токена, с цел да си осигури място на ексклузивна гала вечеря с президента Доналд Тръмп.

08.05.2025 10:10 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.