Криптовалутите в Китай се противопоставят на очакванията, подобно на неканен, но централен гост на парти.
Въпреки опитите на правителството да обезкуражи участието, неотдавнашен доклад на Kyros Ventures, черпещ информация от десет азиатски медийни агенции, разкри, че 70% от над 5,000 анкетирани участници имат повече от половината от инвестиционните си портфейли в криптовалути.
За разлика от предпазливите си азиатски колеги, китайските инвеститори се гмуркат с главата напред в света на криптовалутите. Интересно е, че 33.3% от тези инвеститори изразяват доверие в стабилните монети, което бележи рязък контраст с регионалната тенденция.
Тази дивергенция отразява уникалния подход на Китай, който прегръща стабилните монети, докато другите действат предпазливо на фона на волатилността на крипто пазара.
Китай, известен със своите забрани за криптовалути от 2021 г., остава неприветлив, задържайки и глобявайки тези, които се впускат в дигитални валути. Докладът обаче подчертава устойчивия дух на китайските инвеститори, които търгуват предимно чрез централизирани крипто борси (CEX), смело предизвикват строгите регулации и сигнализират за непоколебим интерес към крипто сферата.
Регулаторните промени са в ход в Азия. Китай, преразглеждайки позицията си, планира да измени законите за борба с прането на пари, за да включи крипто транзакциите, потенциално признавайки устойчивостта на сектора.
Въпреки регулаторните предизвикателства, апетитът за крипто познания в Китай остава висок, задвижван от самостоятелни проучвания, крипто новини и информация от ключови лидери. Това отразява по-широките азиатски тенденции, като над 70% от тайландските и китайските инвеститори са погълнати от новинарските медии.
Хонконг е водещ в регулаторната промяна, като се позиционира като център за крипто и Web3 иновации. Южна Корея и Тайван следват примера му, прилагайки мерки за защита на потребителите и проучвайки съответно криптофондовете, търгувани на борсата.
Регулаторната позиция на Китай изглежда многостранна, като налага контрол върху търговията с криптовалути и добива им и същевременно се бори със злоупотребите с криптовалути, особено със стабилни монети като Tether (USDT) за неразрешени валутни транзакции.
Устойчивостта на криптовалутите в Китай е неоспорима. Въпреки правителствените репресии, инвеститорите продължават да работят, демонстрирайки значителна ангажираност с крипто каузата. Тази упоритост говори за трайното очарование на дигиталните валути, дори в условията на строги регулации и потенциални рискове.
Няколко от най-големите банки в САЩ, включително организации, свързани с JPMorgan, Bank of America, Citigroup и Wells Fargo, проучват възможността за създаване на обща стабилна монета, според източници, запознати с дискусиите.
Основната инфлация в Япония се повиши до 3.5% през април, най-високото ниво от началото на 2023 г., подхранена от растящите цени на вътрешния пазар и продължаващите търговски напрежения със САЩ.
Въпреки неотдавнашното възстановяване на фондовия пазар, институционалните инвеститори проявяват все по-голяма предпазливост към американските акции, което сигнализира за коренна промяна в глобалната инвестиционна стратегия.
FIFA разширява амбициите си в Web3, като пуска специално създадена блокчейн платформа на Avalanche, предназначена да бъде домакин на разрастващата се екосистема от дигитални колекционерски предмети.