Първо президентът на Ел Салвадор Наиб Букеле заяви, че ще направи Биткойн законно платежно средство в страната си и Асамблеята прие закона.
Сега изглежда, че други лидери искат да последват този пример.
Президентът на Иран Хасан Рухани заяви тази седмица, че иска да узакони криптовалутите възможно най-скоро.
Той каза на заседание на правителствения Икономически координационен съвет:
За да узаконим дейността на криптовалутите и да защитим капитала на хората в тази област, трябва да измислим решение възможно най-скоро и да установим необходимите закони и инструкции.
В допълнение, Рухани каза, според доклад на официалния му уебсайт, че инвестициите в криптовалута са рискови и “трябва да се избягва непрофесионалното навлизане в това поле”.
Заслужава да се отбележи, че Иран не е въвел никаква регулаторна рамка за криптовалутите, но миналата година промени закона, за да използва Биткойни за внос.
ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Правителството не може да спре крипто технологиите
Европейският съюз е издал общо 53 лиценза в рамките на регулаторната си рамка MiCA (пазари на крипто активи), което е важна стъпка към хармонизиран надзор над крипто активите в целия регион.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.