Начало » Алткойни » Polkadot (DOT): Софтуер или ценна книга?

Polkadot (DOT): Софтуер или ценна книга?

06.11.2022 13:07 3 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Polkadot (DOT): Софтуер или ценна книга?

Даниел Шьонбергер, главен юридически директор на Web3 Foundation, организация с нестопанска цел, която стои зад разработването на платформите Polkadot (DOT) и Kusama (KSM), споделя важна актуализация за състоянието на токена DOT.

DOT е токен, а не ценна книга

В публикация, споделена от главния блог на W3F в петък, 4 ноември 2022 г., Шьонбергер обяви, че DOT на Polkadot е софтуер, а не ценна книга.

Според изявлението му представителите на W3F са прекарали почти три години в дискусии с Комисията по ценни книжа и борси на САЩ (SEC). Те са работили, за да приведат статута и използването на DOT в съответствие с всички изисквания на Рамката за анализ на „инвестиционния договор“ за дигитални активи от Финансовия център на SEC.

От идеологическа гледна точка тази политика беше стрес тест за проактивния подход във взаимодействието между проектите за криптовалути и регулаторните органи в САЩ.

Както видяхме, залогът беше висок, а възможността за грешка – малка. Каквото и да беше необходимо, за да може DOT, родният токен на блокчейна Polkadot, да бъде – или да се превърне – в ценна книга, ние бяхме готови да го направим. И така, решихме да се опитаме да приемем предложението на служителите от FinHub на SEC да „дойдат и да поговорят с нас“.

През последните три години ролята и функционалността на DOT се трансформираха или „морфираха“. По този начин към ноември 2022 г. токенът вече не е ценна книга: той просто прилича на „софтуер“.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Google Cloud става валидатор в мрежата на Solana


САЩ имат най-строгите закони, когато става въпрос за предложения на нерегистрирани ценни книжа. Множество крипто гиганти, включително Ripple, FTX и Celsius, бяха подложени на критики поради неясните статути на техните криптовалути.

BTC и DOT са единствените криптовалути, които не са ценни книжа?

Общността на Polkadot приветства съобщението на Шьонбергер. Робинзон Бърки, бивш директор по растежа на DeFi хъба на Polkadot Acala Network, подчерта, че DOT е първият алткойн в историята с такъв впечатляващ статут.

Междувременно изявлението му беше отречено от агресивните „войници“ на XRP армията: те подчертаха, че SEC не е потвърдила несигурния статут на DOT.

Също така, някои от неговите последователи припомниха, че още през 2020 г. Blockstack PBC подаде отчет до SEC, за да потвърди, че токена Stacks (STX) не е ценна книга.

 

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Алткойни Новини

Най-добре представящите се крипто проекти през юни според ключови показатели

Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.

02.07.2025 21:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Вinance ще делистне 5 токена на 4 юли – какво трябва да знаем?

Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.

02.07.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

SEC одобри нов ETF – ето какво трябва да знаем

Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.

02.07.2025 9:30 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Ето кои крипто ETF-и могат да получат одобрение от SEC през 2025 година

След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.

01.07.2025 19:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.