PayPal Holdings Inc. наскоро представи своя собствена стабилна монета, но този ход не беше достатъчен, за да противодейства на цялостното свиване на сектора на дигиталните активи, който е в основата на повечето криптовалути.
Към септември общата пазарна капитализация на стабилните монети, вид дигитална валута, обвързана с друг клас активи като фиатната валута, възлизаше на $123.8 милиарда, отбелязвайки най-ниската точка от август 2021 г. насам. Тази цифра представлява значителен спад спрямо $137.9 милиарда през декември.
Проучване на CCData разкрива, че обемът на търговията със стабилни монети на централизирани борси като Coinbase Global Inc. е намалял с 28.4% до $331 милиарда през септември, което е най-ниската месечна сума от юли 2020 г. насам. Това свиване съвпада с цялостното намаляване на активността на крипто пазара след поредица от скандали и фалити през 2022 г.
Стабилните монети често се използват за улесняване на търговията между различни криптовалути и за предпазване на авоарите от ценови колебания.
Докато пазарните капитализации на няколко стабилни монети, включително USD Coin (USDC) и BUSD, продължават да намаляват, водещият играч в този сектор, Tether (USDT), разшири господстващото си положение, според CCData. Понастоящем оценяван на $83.4 милиарда, USDT вече съставлява 67.3% от целия пазар на стабилни монети, което е най-високият дял от март 2021 г. насам.
Въвеждането на стабилната монета на PayPal през август отбеляза значителен етап, като това беше първият подобен ход от страна на голяма финансова институция. Някои поддръжници очакваха, че това развитие ще ускори значително приемането на дигитални токени за плащания.
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.