Група инвеститори заведе дело срещу Джонатан Милс, основател на проекта Hashling NFT, с твърдения, че той е присвоил милиони, събрани чрез продажби на NFT и свързано с това предприятие за добив на Биткойн.
Делото, заведено в Илинойс на 14 май, се фокусира върху твърденията, че Милс е прехвърлил най-малко $3 милиона в активи на Satoshi Labs LLC – компания, която той ръководи – без да предостави обещаните печалби от акции. Инвеститорите твърдят, че са събрали над $1.4 милиона от две NFT продажби на Solana и Биткойн, но не са получили никакви печалби и в крайна сметка са били прекъснати от комуникация.
Ищците обвиняват Милс, че е изфабрикувал невалидно споразумение с акционерите, за да оправдае контрола си над активите. Според документа, Милс е получил 67% от собствеността и правото на глас, докато другите инвеститори са получили едва 2% от капитала за принос от до $20,000.
Промяната на името от „Proof of Work Labs“ на Satoshi Labs е била използвана, според съдебния иск, за да се скрие контролът над активите, като същевременно се уверяват партньорите, че техният дял ще остане непроменен.
Въпреки че от самото начало е признал, че няма опит с NFT, Милс първоначално е предложил проекта Hashling на един от ищците, който е привлякъл сътрудници за изкуство, маркетинг и представяне на събития. Сред инвеститорите е и приятелката на Милс, според жалбата.
Групата сега иска пълно възстановяване и конструктивно доверие върху активите на проекта, твърдейки, че действията на Милс представляват измама и нарушение на фидуциарното задължение. Адвокатът им, Клинтън Инд, заяви, че в началото екипът е работил добре заедно, но по-късните действия на Милс са предавали доверието им и финансовите им приноси.
Киберпрестъпна група, съставена предимно от младежи от Калифорния, е обвинена в организиране на мащабна крипто кражба, при която са откраднати над $260 милиона в Биткойн, които са били изпрани чрез сложна мрежа от дигитални тактики и престъпления в реалния свят.
Властите в Европа разбиха голяма организирана престъпна група, която е използвала криптовалути за прехвърляне на десетки милиони в незаконни средства за мрежи за трафик на наркотици и хора.
Огромна платформа за киберпрестъпления, функционираща предимно чрез Telegram, бе разбита, което нанесе сериозен удар на мрежите за крипто измами в Азия.
Американски съд осъди на 30 години затвор Мохамед Азхаруддин Чипа, който бе признат за виновен във финансиране на тероризъм чрез криптовалути.