Бившият главен изпълнителен директор на Celsius Алекс Машински входира иск за значително намаляване на присъдата си преди произнасянето на 8 май, като неговият екип от адвокати се противопоставя категорично на препоръката от Министерството на правосъдието на САЩ за 20-годишна присъда.
В документ, подаден в понеделник, адвокатите му призоваха съда да разгледа вместо това присъда от една година, аргументирайки, че по-дълга присъда би означавала ефективно доживотен затвор за 58-годишния бивш изпълнителен директор.
Правният екип на Машински определи препоръката на правителството за присъда като „смърт в затвора“, критикувайки Министерството на правосъдието за това, което описаха като сурово и дехуманизиращо представяне на клиента им.
Те подчертаха военната служба на Машински, приноса му към бизнеса и липсата на криминално досие с насилие като смекчаващи обстоятелства, заявявайки, че 20-годишна присъда би го сравнила несправедливо с известни престъпници като Сам Банкман-Фрийд или Бърни Мадоф.
От друга страна, прокурорите посочиха опита на Машински и тежестта на измамата като основание за дългия срок. Те отбелязаха, че над 200 потребители на Celsius са подали изявления, в които подробно описват емоционалната и финансова разруха, причинена от срива на платформата. Машински вече се призна за виновен по обвиненията в измама и се съгласи да отстъпи $48 милиона.
Окончателното решение сега е в ръцете на съда, тъй като Машински търси снизходителност в това, което се превърна в едно от най-известните дела в историята на криптовалутите.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.