Сенаторите Синтия Лумис и Кирстен Гилибранд са готови да представят законопроект за крипто регулациите в Сената на САЩ.
Според доклад на Politico това е първият по рода си законопроект, насочен към пълното включване на цифрови активи във финансовата система на САЩ.
Проектозаконът ще бъде представен днес на 7-ми юни 2022 г.
Според Politico законопроектът е предназначен да изясни крипто регулациите, като същевременно предоставя най-надеждната и приемлива класификация на цифровите активи, налична в световен мащаб.
Сенатор Лумис потвърди финализирането на крипто закона в туит миналата седмица.
Сенатор Кирстен Гилибранд, демократ от Ню Йорк, който се присъедини към проекта по-рано през март, е съавтор на законопроекта. Това сътрудничество се разглежда от мнозина в крипто индустрията като безпартийно действие спрямо крипто регулациите.
Законопроектът предлага създаването на саморегулираща се институция, която да отговаря за криптовалутите и други цифрови активи. Законодателите също така намекват за освобождаване на миньорите на Биткойн от законите, ръководещи компаниите за финансови посредници.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Binance са загубили $1.6 милиарда от инвестицията си в Terra (LUNA)
Проектът също така се стреми да направи Комисията за търговия с фючърси на стоки (CFTC) регулатор на крипто пазара.
Този план обаче може да противоречи между CFTC и Комисията за ценни книжа и борси (SEC). SEC, под ръководството на Гари Генслер, участва активно в охраната на крипто пространството.
Новият законопроект идва на фона на нарастващия интерес от страна на регулаторите към крипто индустрията. Белият дом наскоро стартира проучване на крипто пространството, като други регулаторни агенции по света също призовават за повече регулаторни промени.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Президентът Доналд Тръмп официално отмени спорното IRS правило, което имаше за цел да приложи традиционните изисквания за данъчна отчетност към децентрализираните крипто платформи.
След напускането на Гари Генслер от ролята му на председател на SEC, регулаторната агенция възприе значително по-снизходителен подход към сектора на криптовалутите.
Хонконг предприе смела стъпка към укрепване на позицията си на глобален център за дигиталните активи чрез въвеждане на регулации, които позволяват на лицензирани крипто борси да предлагат стейкинг услуги.
Тъй като пейзажът на крипто регулациите се развива, Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) изглежда отстъпва, като други регулаторни органи поемат по-значима роля.