Чанпен Джао, главен изпълнителен директор на Binance, разкри, че компанията е направила инвестиция в Terra през 2018 г. на стойност $3 милиона по това време.
В скорошно интервю със списание Fortune, главният изпълнителен директор на Binance каза, че е получил LUNA токени в замяна. Общо 50 милиона токени са били държани в портфейл, чийто адрес е бил публично оповестен. Средствата не са били местени.
CZ: We invested in Terra as a part of a Binance Labs investment in 2018, and that was a $3 million investment. We just kept the coins that we got, 50 million Luna. Theoretically we lost like $1.6 billion of investment at the top, and it’s okay.
— Wu Blockchain (@WuBlockchain) June 3, 2022
Главният изпълнителен директор на Binance добави:
„Но ние не направихме никакви пари. Дори и днес теоретично загубихме около $1.6 милиарда инвестиции на върха и всичко е наред.“
Това разкритие идва в резултат на неотдавнашните опасения, тъй като инвеститорите питаха дали Binance се възползва от разпадането на екосистемата на Terra, както и дали CZ комуникира със съоснователя на Terra, До Куон, докато се развиват събитията.
Имплозията на оригиналната екосистема на Terra повлия на криптовалутите, като големите борси бяха подложени на критика за листинга на неуспешните стабилни монети и токена. Binance беше критикуван, след като обяви поддръжка за Terra 2.0, новата валута LUNA, и участва в нейния airdrop.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн срещу злато: 5 аргумента в полза на Биткойн
Първият блок на чисто новия блокчейн Terra беше произведен на 28-ми май, което беше последвано от airdrop на LUNA.
Въпреки че е един от основните спонсори на проекта, Jump Crypto, филиалът на търговската фирма Jump Trading, фокусиран върху криптовалутите, сега говори за паданието на Terra.
Според доклада, разпродажбата е предизвикана от поредица от сделки в Curve пула USTw-3CRV. След като TerraForm Labs (TFL) изтегли ликвидността на UST и два портфейла поставиха големи поръчки за продажба на UST в пула, който трябваше да съдържа съотношение 50:50 от UST и 3CRV, пулът загуби баланса и дълбочината си. Поради огромните потоци от Anchor Protocol, фиксацията на стабилната монета към щатския долар също беше подложена на голямо напрежение.
Онлайн платформата за търговия eToro увеличи мащаба на първичното си публично предлагане до $620 милиона, след като цената на акциите й се оказа по-висока от първоначално очакваното.
Tether навлезе на тайландския пазар с токенизирания си златен актив, като местната борса Maxbit става първата в страната, която регистрира продукта.
Инвеститорското настроение се подобри тази седмица, след като пазарите отбелязаха ръст благодарение на облекчаването на търговските напрежения, по-ниските данни за инфлацията и силния импулс от технологичния и крипто сектор. Въпреки че глобалната несигурност остава, редица фактори за покачване на цените възродиха оптимизма в различните класове активи.
Anchorage Digital, единствената крипто банка с федерален лиценз в САЩ, укрепва позициите си в областта на стабилните монети с придобиването на базираната в Бермудите компания Mountain Protocol.