Mastercard Inc. се обедини с големи банки в САЩ, за да тества DLT, с цел да рационализира процесите на сетълмент за токенизирани активи като пари на търговски банки и дългови ценни книжа с инвестиционен клас.
Известна като „Регулираната сетълмент мрежа“, тази инициатива се стреми да подобри скоростта и ефективността на трансграничните транзакции, като същевременно намалява рисковете като грешки и измами.
Чрез токенизиране на активи в разпределена счетоводна книга (DLT), проектът има за цел да обедини процесите на сетълмент, които понастоящем работят на отделни системи.
Пробният процес, надграждащ предишен 12-седмичен тест в края на 2022 г., фокусиран върху плащания в долари, включва известни участници като Citigroup Inc., JPMorgan Chase & Co., Visa Inc. и Swift.
В друго развитие, водещи банки в САЩ, включително Института за банкова политика (BPI) и Американската асоциация на банкерите (ABA), искат помощ от Комисията по ценни книжа и борси (SEC) за достъп до новоодобрения спот Биткойн ETF пазар.
PNC Financial Services Group си партнира с Coinbase, като дава възможност на избрани клиенти да купуват и продават криптовалути директно от сметките си в PNC.
Goldman Sachs и BNY ще представят новаторска блокчейн инициатива, която ще позволи на институционалните инвеститори да купуват токенизирани акции на фондовете на паричния пазар, съобщи CNBC.
Като забележителна стъпка за американските крипто трейдъри, Coinbase обяви старта на регулирани от CFTC безсрочни фючърси чрез Coinbase Financial Markets (CFM).
Western Union гледа към стабилните монети като към следващата граница в глобалните плащания, сигнализирайки за преминаване към дигиталните активи след приемането на закона GENIUS.