Главният изпълнителен директор на Microstrategy Майкъл Сейлър определи Биткойн като дигитална собственост.
#Bitcoin is digital property.
— Michael Saylor (@michael_saylor) June 11, 2021
Описанието му за Биткойн е направено ден след като Салвадор призна BTC за законно платежно средство в страната. Майкъл Сейлър продължи, като посочи, че Салвадор „води хода към по-добър свят“, както е подчертано в изявлението му по-долу.
В държава, където 70% от населението е изключено от финансовата система, Биткойн е надежда.
По-рано тази седмица американският сенатор Елизабет Уорън разкритикува Биткойн, като заяви, че добивът на BTC консумира повече енергия от цели държави. Тя също така изрази няколко опасения, че дигиталните активи като Биткойн осигуряват възможности за престъпниците да организират кибератаки като тази, която засегна Colonial Pipeline в началото на миналия месец.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето какво мисли топ трейдър за крипто пазарът (видео)
В отговора си на изявленията на сенатор Уорън за Биткойн Майкъл Сейлър отново подчерта, че BTC дава право на собственост на милиарди. В резултат на това потреблението на енергия трябва да бъде „най-малкото от нашите притеснения“.
Най-накрая разполагаме с технологията на Биткойн, която дава възможност на милиарди бедни и хора от работническата класа права на собственост, икономическа сигурност и свобода от финансови репресии от страна на държавата и институциите. Фактът, че използваме електричество за това, трябва да бъде най-малкото от нашите притеснения.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?