Групата ще се включи по делото, което Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) заведе през 2020 г. срещу Ripple Labs.
Лобистката група за криптовалути Chamber of Digital Commerce (CDC) получи одобрение от федерален съд на САЩ да бъде amicus curiae (лат. – приятел на съда).
В сряда съдия Анализа Торес от Окръжния съд на САЩ за Южния район на Ню Йорк удовлетвори молбата на CDC за разрешение да подаде кратка информация amicus curiae, която беше представена същия ден.
Миналата седмица CDC заяви, че в краткото си изложение не взема становище по въпроса дали продажбите на XRP от страна на Ripple са сделки с ценни книжа, но излага приложимия правен прецедент за първоначалното предлагане на цифрови активи и „запознава съда, че нито един федерален закон или регламент не урежда правната характеристика на цифров актив, записан в блокчейн.“
Краткият доклад amicus curiae обикновено се подава от лице или организация, която не е страна по делото, но ще подаде молба до съда за разрешение да представи кратък доклад с намерение да повлияе на решението на съда.
През декември 2020 г. Комисията по ценните книжа и борсите (SEC) заведе дело срещу Ripple, в което твърди, че продажбата на XRP – собствения токен на XRP Ledger, който захранва платежната мрежа на Ripple – представлява предлагане на нерегистрирани ценни книжа на стойност над $1.38 милиарда.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Джейми Даймън иска ‘правилна’ регулация на стабилните монети
SEC също така посочи изпълнителния председател на Ripple Крис Ларсен и главния изпълнителен директор Брад Гарлингхаус като подсъдими за предполагаемо подпомагане и подстрекаване на действията на компанията.
Във вторник Ripple възрази срещу предложението на SEC, че може да поиска допълнително време и страници, ако други amicus curiae представят кратки становища, и заяви, че реакцията на SEC е „поредният прозрачен опит за допълнително забавяне на решаването на това дело и Съдът трябва да го отхвърли“.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.
Япония се готви да промени своите крипто регламенти с ново предложение, което ще раздели дигиталните активи на две отделни категории – една за бизнес подкрепени токени и друга за децентрализирани криптовалути като Биткойн.
Президентът Доналд Тръмп официално отмени спорното IRS правило, което имаше за цел да приложи традиционните изисквания за данъчна отчетност към децентрализираните крипто платформи.
След напускането на Гари Генслер от ролята му на председател на SEC, регулаторната агенция възприе значително по-снизходителен подход към сектора на криптовалутите.