Santiment наскоро публикува десетгодишен анализ на ключови алткойни, подчертавайки броя на активните портфейли за всеки от тях.
Лидер в списъка е Лайткойн (LTC) с 8.08 милиона активни портфейла, което свидетелства за утвърденото му присъствие от старта през 2011 г. Тази устойчива потребителска база предполага стабилно пазарно доверие.
Dogecoin (DOGE) е на второ място с 6.69 милиона активни портфейла, възползвайки се от голямата си общност и значителна подкрепа от публични личности като Илон Мъск.
XRP заема третото място с 5.24 милиона активни портфейла, като отчита стабилен растеж с увеличение от около 340,000 портфейла от началото на годината.
За разлика от тях, Chainlink (LINK) демонстрира по-бавно приемане, със 722,000 активни портфейла, което е най-малкият брой сред анализираните активи.
Shiba Inu (SHIB) има 1.39 милиона активни портфейла, което показва нарастваща потребителска база, макар и не толкова обширна като Лайткойн или Dogecoin. Броят на SHIB портфейлите се увеличава непрекъснато.
Анализът на активните адреси предоставя допълнителна информация. Към края на юли 2024 г. SHIB има 21,799 активни адреса, като в началото на март техният брой е достигнал връх от около 152,000. XRP е имал 95,273 активни адреса, което свидетелства за по-постоянна ангажираност на потребителите.
Като цяло този анализ разкрива, че LTC и DOGE имат най-големите и стабилни потребителски бази, докато XRP и Shiba Inu показват непрекъснат растеж. LINK изостава по отношение на потребителското приемане в сравнение с останалите.
Етериум преживя драстично ценово рали, като скочи с 25% в рамките седмица – най-рязкото повишение от 2021 г. насам.
Solana отбеляза впечатляващо възстановяване, преминавайки границата от $170 след силен дневен ръст от 11%.
Вълнението нараства преди старт на DOOD токена, дългоочаквания airdrop, свързан с популярната марка Doodles NFT.
Криптовалутата, вдъхновена от Тръмп, отбеляза експлозивен растеж и също толкова много противоречия.