НАЧАЛО Регулации

Китай ограничава лични свободи с натрапчиво лицево разпознаване

13.10.2019 15:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Китай ограничава лични свободи с натрапчиво лицево разпознаване

Китайското правителство обяви нова и още по-натрапчива форма на лицево разпознаване.

Министерството на индустрията и информационните технологии (MIIT) ще започне да използва AI софтуер за наблюдение на над 800 милиона интернет потребители.


Напоследък има изключителен международен натиск за ограничаване на разпознаването на лица. Изглежда обаче, че китайското правителство е инвестирало в употребата на такъв софтуер.


MIIT заяви, че новият софтуер всъщност е в полза на потребителите. Иновативната технология ще проверява лицата на гражданите, за да гарантира, че няма злоупотреби. Всички онлайн транзакции в крайна сметка ще изискват такава идентификация.


Според агенцията този ход ще “защити законните права и интереси на киберпространството на гражданите.


Освен това правителството заяви, че новата технология ще им помогне да отговорят на новите предизвикателства. 


Официалната позиция на правителството е, че драматичните увеличения на ефикасността и употребата на разпознаването на лица ще предотврати екстремизма и тероризма.


Реакцията срещу новите регламенти беше отвращение. Компаниите, отговорни за новия софтуер – SenseTime, Megvii и Yitu – вече са в черния списък на САЩ. Други правителства също ги последваха.


Нещо повече, китайското правителство е под все по-голям натиск да премахне широкото използване на софтуера. Дистопичното бъдеще, което следва от подобни стъпки е нещо, от което повечето национални правителства се страхуват. Дори ако личните документи се изискват за много цели от правителствата, това, което китайското правителство прави, е безпрецедентно.


Въпреки че този ход не е изненадващ, като се има предвид миналото на Китай, мнозина разглеждат криптовалутите като потенциален отговор. С възможността да изпращат и получават средства без преки транзакционни процеси, криптовалутите предлагат ниво на анонимност, което китайското правителство просто не може да контролира напълно.


Освен това, Биткойн е като международна валута. Това позволява на потребителите в потиснически режими да имат повече свобода.

Предивд предимствата на валутата не е изненада, че Китай вече се е опитал да контролира използването на Биткойн.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Американски сенатори искат да забранят алгоритмичните стабилни монети

Сенаторите Синтия Лумис и Кирстен Джилибранд съвместно предложиха нов законопроект, насочен към регулиране на стабилните монети, което отразява нарастващата спешност в Конгреса да се обърне внимание на регулаторния надзор върху дигиталните валути.

18.04.2024 11:00 2 мин. четене

Ще забрани ли Виетнам криптовалутите?

Министерството на правосъдието на Виетнам подчерта, че липсва конкретна правна рамка за регулиране на криптовалутите и виртуалните активи в страната, въпреки че те не са забранени.

14.04.2024 19:00 1 мин. четене

Как липсата на глобални крипто регулации се отразява на пазарите

Пазарът на криптовалути, въпреки бързия си растеж и широкото приемане, работи в регулаторна среда, която в значителна степен не е пригодена за всички участници на пазара, за инвеститорите и за цялостната стабилност на крипто екосистемата.

11.04.2024 17:15 3 мин. четене

Как се отразяват европейски крипто закони върху пазарите

Регламентът на Европейския съюз за криптоактивите, приет през 2023 г., който трябва да влезе в сила до края на годината, все още не е довел до увеличаване на деноминираните в евро крипто транзакции, според регулатора на ценни книжа на блока.

11.04.2024 17:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.