Начало » Други » Китайски университет въвежда магистър по метавселена

Китайски университет въвежда магистър по метавселена

28.09.2022 17:39 3 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Китайски университет въвежда магистър по метавселена

Съобщава се, че университетът в Нанкин, Китай, е открил една от първите специалности в страната, която се фокусира върху знания, свързани с метавселената.

Университетът, който се намира в източната част на Китай, посочи, че това ново направление има за цел да предостави нови курсове, свързани с метавселената, които ще позволят на повече студенти да отговорят на изискванията на компаниите, работещи в сферата на тези виртуални светове.

Университетът в Нанкин се фокусира върху обучението на кадри, работещи в областта на метавселената

Все повече университети и образователни институции по света включват метавселената в учебните си програми. В най-новата си инициатива, свързана с темата, университетът в Нанкин ще въведе една от първите специалности, свързани с метавселената, в страната.

Катедрата по информационно инженерство към Университета за информационни науки и технологии в Нандзин се преименува на Катедра по инженерство на метавселена. Според някои източници това може би е първият департамент в Китай, който приема термина „метавселена“.


НЕ ИЗПУСКАЙ: Алткойн скочи със 75% покрай дело срещу Coinbase


Пан Джъгън, декан на преименуваната катедра, посочи, че тази промяна ще помогне на институцията да се свърже с фирми от индустрията, за да определи нуждите на тези групи и да обучи повече хора, които могат да влезнат в екипите им.

Освен това Джъгън отбеляза, че студентите ще бъдат по-добре подготвени да работят в три различни области, включително смарт здравеопазване, смарт образование и дигитален туризъм. За да се развие университетът в тези области, катедрата ще създаде три различни работни групи: институт за изследване на метавселената, институт за изследване на метеорология и институт за изследване на медицина.

Образование във виртуалния свят на метавселената

Други университети също възприемат метавселената като инструмент за подобряване на взаимодействието и интеграцията на студентите. През юли Хонконгският университет за наука и технологии заяви, че ще създаде виртуален кампус, наречен Metahkust, който ще позволи на дистанционните студенти да посещават занятията заедно, сякаш се намират на едно и също място. Според представители на университета по този начин ще се постигнат оптимални резултати в сравнение с използването на 2D видеоприложения (като Zoom) за същата задача.

Освен това през юли Токийският университет разкри, че по-късно тази година ще предложи курсове по инженерство на метавселената.

По-рано този месец Meta обяви участието си в създаването на 10 онлайн кампуса в сътрудничество с Victoryxr, компания за разработка на метавселени. Това е компонент на проекта Immersive Learning, който е на стойност $150 милиона, за включване на метавселената в академичните среди.

Китайските местни власти стимулират растежа

Междувременно китайските фирми и правителствени агенции продължават да проучват концепцията за метавселената – споделена поглъщаща виртуална среда, която според някои ще бъде следващото поколение на интернет, въпреки че все още няма търговски приложения.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: DeFi секторът ‘ще спечели в дългосрочен план’, твърди Майк Новограц


Въпреки че държавните медии предупреждават за потенциални проблеми, свързани с метавселената, и препоръчват да не се прекалява с концепцията, няколко местни правителства в Китай са разработили планове за нейното разширяване.

През юли правителството на Шанхай заяви, че планира да създаде индустриален фонд, насочен към развитието на метавселената, с активи на стойност около 10 милиарда юана ($1.4 милиарда).

През януари властите в Ухан, централна провинция Хъбей, и Хъфей, източната провинция Анхуей, обещаха да ускорят развитието на метавселената през следващите пет години.

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Какво движи крипто дискусиите през юли, според Santiment

Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.

05.07.2025 22:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Пазарните шансове за рецесия в САЩ през 2025 г. регистрират спад

Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.

05.07.2025 19:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто инвеститорите масово одобряват крипто политиката на Тръмп

Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.

05.07.2025 19:04 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Предстои крах на фиатните пари, а Биткойн може да е спасението според милиардер

Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.

05.07.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.