Майк Новограц, главният изпълнителен директор на Galaxy Digital, прогнозира, че секторът на децентрализираните финанси (DeFi) в крипто пространството в крайна сметка ще 'излезе начело'.
В дискусия на форума SALT в Ню Йорк милиардерът каза, че DeFi секторът е на път да спечели в дългосрочен план благодарение на стабилните си фундаментални характеристики.
Винаги казвам, че DeFi ще спечели, защото е по-добър продукт. Той е прозрачен. Той се урежда автоматично […] и ще спечели в дългосрочен план. В краткосрочен план има много хора, които не искат да спечели.
Новограц също така казва, че секторът все още е изправен пред предизвикателството да установи подходящи регулаторни стандарти, които биха могли да предотвратят резки спадове на пазара, като тези, на които станахме свидетели преди няколко месеца.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Пазарът на облигации се срива с над $12 трилиона в загуби
Спомням си, че през 2016 г. стоях [на сцената] на конференцията на Етериум, говорих с тази група млади крипто разработчици и казах: „Момчета, трябва да се саморегулирате или регулаторите ще дойдат“.
И когато погледнете какво се случи през последната година, индустрията се справи ужасно със саморегулирането. Компании като Celsius използваха чудовищен ливъридж, като вземаха потребителски депозити, овърнайт депозити и ги даваха назаем за три, четири, пет години с несъответствие между активи и пасиви, което никой разумен човек не би използвал.
И не искам да се спирам само на [Celsius]. Има 15 такива компании. Ако не е било незаконно, то е било глупаво…
Регулаторните органи са били в офисите на много от тези компании и те или не са имали инструментите, или не са имали стремежа, или не са били предвидливи, така че аз също не оправдавам регулаторните органи за това.
Ripple официално получи пълно регулаторно одобрение от Органа за финансови услуги на Дубай (DFSA), което предоставя възможност да предлага трансгранични платежни услуги, базирани на крипто, в ОАЕ.
Докато САЩ се борят с крипто регулациите, Европа тихомълком пое инициативата за интегриране на дигиталните активи в банковия си сектор.
Съмненията относно способността на Европейската централна банка (ЕЦБ) да управлява дигиталното евро се засилиха, след като срив в платежната система наруши транзакциите за почти един ден.
Руската централна банка отложи въвеждането на дигиталната рубла в цялата страна, като реши да удължи пилотната фаза за неопределено време.