Home

БРИКС: Какво мисли Индия за опитите на Пакистан да се присъедини към съюза

06.12.2023 19:00 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
БРИКС: Какво мисли Индия за опитите на Пакистан да се присъедини към съюза

Наскоро Пакистан изрази интерес да се присъедини към влиятелния алианс БРИКС - група, включваща Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка.

Този ход е в съответствие с целта на БРИКС да засили глобалното си влияние, като представлява над 40% от световното население и значителна част от световната икономика.

Докато Пакистан вижда в присъединяването към БРИКС възможност да допринесе за международното сътрудничество и приобщаващия мултилатерализъм, Индия запазва мълчание публично, но изразява скептицизъм при закрити врата.

Някои индийски официални лица смятат, че БРИКС трябва да засили критериите си за членство, за да запази първоначалните си цели като коалиция от сходно мислещи държави със средни доходи.

Пакистан активно търси подкрепа от ключови членове като Китай и Русия, както политическа, така и финансова, за да подкрепи кандидатурата си за членство в БРИКС. Въпреки това алиансът изпитва трудности да се обедини като последователна политическа или икономическа структура поради различните политически системи, икономически мащаби и стратегическо съперничество, особено между Китай и Индия.

Анализаторите предполагат, че Китай, който е доминиращата сила в БРИКС, се стреми да използва влиянието си, като повлияе на динамиката на групата, за да се съобрази в по-голяма степен със своите геополитически интереси. Това доведе до спекулации относно бъдещето на Индия в рамките на БРИКС, особено като се имат предвид засилващите се връзки със САЩ, което може да доведе до натиск за излизане на Индия от алианса.

Съществува мнението, че Китай се стреми да превърне БРИКС в антизападен и антиамерикански алианс, като включва държави, които отразяват неговите глобални възгледи. Тази динамика поставя предизвикателства пред Индия, като може да повлияе на нейната позиция и роля в групата.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Подкрепените със злато стабилни монети са пряк опонент на щатския долар

Някои експерти смятат, че подкрепените със злато стабилни монети могат да се превърнат в доминираща сила в световните финанси, предлагайки алтернатива на дигиталните активи, обвързани с щатския долар.

23.03.2025 13:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Нов тренд в крипто сферата може да предизвика инвистиционен бум

Известен крипто анализатор смята, че една голяма промяна може да доведе до вълна от нови инвеститори в дигиталните активи.

23.03.2025 12:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Binance отправи предупреждение за крипто airdrop събитията

Някога крипто airdrop-ите бяха мощен инструмент за стимулиране на приема, но последният доклад на Binance подчерта нарастващите опасения относно справедливостта и прозрачността.

23.03.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Теther ще премине цялостен одит – защо?

Съобщава се, че Tether, емитентът на популярната стабилна монета USDT, води преговори с водеща счетоводна компания за стартиране на цялостен одит на резервите на активите си, за да потвърди, че токените са подкрепени в съотношение 1:1.

23.03.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.