Докато Русия и Китай са подложени на натиск в Европа и САЩ, те намират доста по-положителен прием на Азиатска територия.
Неотдавнашните посещения на президента Владимир Путин и на китайския премиер Ли Цян подчертаха, че много азиатски държави все още се стремят към по-силни връзки с Москва и Пекин.
Посещението на Путин в Северна Корея беше първото му от 24 години насам и осигури по-широко военно сътрудничество. Спирката му във Виетнам също беше значима, като подчерта дълбоките исторически връзки с Москва въпреки неотдавнашните подобрени отношения на Виетнам с Вашингтон.
Страните от Югоизточна Азия като Индонезия, Тайланд и Малайзия обмислят да се присъединят към икономическия блок БРИКС, съоснован от Бразилия, Русия, Индия и Китай, който вече включва и други страни от „глобалния Юг“ като Южна Африка и Иран.
За Путин и Ли интересът към БРИКС е сигнал за успех в устояването на опитите за изолация от страна на САЩ и техните съюзници заради войната на Русия в Украйна и военните дейности на Китай в Азия.
Блокът предлага привлекателна алтернатива на ръководените от САЩ или Запада институции като Международния валутен фонд, който е критикуван за мерките за строги икономии, задълбочили трудностите по време на азиатската финансова криза в края на 90-те години.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.