След като Федералният резерв на САЩ обяви очакваното повишаване на лихвените проценти, цените на Биткойн и благородните метали също се повишиха.
След двудневното заседание, както се очакваше, Федералният резерв на САЩ повиши лихвените проценти с още 0.25 пункта.
Въпреки пресконференция на председателят на Федералния резерв на САЩ Джером Пауъл, на която той заяви, че пауза на лихвените проценти през юни не е коментирана и също така изключи възможността за намаляване на лихвите преди края на годината, цената на Биткойн се повиши над границата от $29,000.
Освен това среброто също се повиши с 2.15% през предходната седмица, което накара много инвеститори да се замислят за дългосрочните му перспективи.
Поради тази причина Finbold се консултира с платформата за прогнозиране на цените, CoinPriceForecast, задвижвана от изкуствен интелект (AI). Платформата определи цената на среброто на $28.05 за унция до края на 2023 г., според последните данни, извлечени на 4 май.
С други думи, ако тази прогноза се сбъдне, това би представлявало ръст от почти 10% спрямо цената на среброто към момента на писане на статията. В същото време платформата прогнозира, че до средата на 2023 г. среброто ще се търгува на цена от $27.58 и че увеличенията ще продължат през следващите години.
Платформата за прогнозиране на цените също така предполага, че цената на среброто към края на 2027 г. ще бъде около 51$.
Към момента на писане на статията цената на унция сребро е $25.53, като отбеляза годишен връх и повишение от около 2 % през последните 24 часа и 4% ръст през последния месец, според данни на BullionVault.
Eкспертът по крипто търговия Майкъл ван де Поуп е предложил да се купува сребро в допълнение към златото, Биткойн (BTC) и други криптовалути. Освен това той посъветва хората да си изтеглят парите от банките и вместо това да инвестират в тези активи.
Държавната банка на Пакистан наскоро обяви плана си за създаване на дигитална валута, подобна на Биткойн, присъединявайки се към други държави в стремежа им да създадат дигитална валута на централната банка (CBDC).
В четвъртък американски сенатори внесоха два двупартийни законопроекта за изкуствения интелект, в които се разглеждат опасенията, свързани с технологията и се цели да се избегне всякаква поява на плагиатство.
Бившият конгресмен Рон Пол предупреди, че приетият наскоро “Закон за фискалната отговорност” ще има тежки последици за американската икономика и ще засегне най-вече американските граждани.
Гигантът в търговията Robinhood изключва от списъка няколко известни криптоактива в отговор на това, че Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) съди Binance и Coinbase за предполагаемо нарушение на законите за ценните книжа.