Криптовалутната борса Binance отбеляза значителен ръст на тегленията - общо $1.4 милиарда в рамките на 24 часа, което показва продължаващите предизвикателства пред платформата.
Забележително е, че данните от DeFillama подчертават нетен отлив от над $1 милиард от борсата. Това се случва на фона на напускания на ръководни кадри и продължаващи регулаторни проблеми.
Според данните на DeFillama основният изтеглен актив е USDT на Tether, възлизащ на $878 милиона, заедно с Биткойн и други криптовалути на стойност приблизително $167 милиона. Тази тенденция съвпада с доклад на Forbes от по-рано тази година, който разкрива, че след обявяването на FTX в несъстоятелност на борсата е имало изходящи потоци на обща стойност $12 милиарда.
Безспорно това беше бурна година за един от най-големите играчи в индустрията за обмен на криптовалути. Binance се оказа обект на засилен регулаторен контрол и преживя напускане на ключов персонал в ключов за компанията период.
Последните данни от DeFillama показват, че Binance е обработила тегления в размер на $1.4 милиарда през последните за 24 часа, което води до нетен отлив от $1 милиард за този период.
Сред изтеглените активи се открояват USDT на Tether, Биткойн, Solana, Tron и XRP. Освен това данните на DeFillama разкриват, че в момента в крипто портфейлите на Binance се съхраняват криптовалути на стойност приблизително $57 милиарда. Това развитие обаче може да отразява по-широки настроения към борсата, особено когато тя се бори с промени в ръководството.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.