Според нов доклад на CoinShares институционалните крипто инвестиционни продукти са преживели шестата си поредна седмица на отлив. Те са загубили близо $95 милиона миналата седмица, въпреки цялостното рали на криптопазара.
Седмичният доклад за потоците на фондовете за цифрови активи разкрива, че за последните пет седмици инвестиционните продукти за цифрови активи са претърпели изходящи потоци на обща стойност $406 милиона, което представлява 1.2% от общите управлявани активи (AuM).
Докладът предполага, че противоположните позиции, заети от институционалните инвеститори, може да се дължат по-скоро на необходимост от ликвидност, отколкото на мечи пазарен възглед.
Макар че изходящите потоци бяха в рязък контраст с по-широкия пазар, в доесоклада се отбеляза, че те вероятно се дължат отчасти на необходимостта от ликвидност, а не на негативни настроения.
Биткойн (BTC) продуктите понесоха най-тежкия удар от изходящите потоци, губейки $112.8 милиона, докато при шорт BTC продукти се наблюдаваше приток. CoinShares предполага, че тези настроения са противоположни на останалата част от криптопазара.
И все пак, това може да е продиктувано отчасти от нуждата от ликвидност по време на тази банкова криза. Подобна ситуация се наблюдаваше през март 2020 г., когато за първи път се появи пандемията COVID-19.
При алткойните също се наблюдаваха смесени резултати. Докато Етериум (ETH) претърпя $12.7 милиона отлив, Solana (SOL), Лайткойн (LTC) и Polygon (MATIC) се радваха съответно на $0.2 милиона приток. Продуктите на XRP отбелязаха приток от $0.4 милиона.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Робърт Кийосаки предупреждава за системна инфлация в САЩ
Въпреки отливите, цялостната тенденция при цифровите активи остава положителна, като все повече институционални инвеститори искат да инвестират в криптовалути. В доклада се отбеляза, че общият размер на управляваните активи за цифрови валути е достигнал нов исторически връх от $64.7 милиарда през февруари 2022 г., в сравнение с $42 милиарда през декември 2021 г.
Освен това докладът предполага, че пазарът вероятно ще продължи да расте, тъй като все повече инвеститори търсят алтернативи на традиционните инвестиции покрай глобалната икономическа несигурност.
Анонимен крипто трейдър с псевдоним Джеймс Уин шокира трейдинг общността с невероятни печалби на Hyperliquid, децентрализирана борса, която набира популярност сред играчите с висока степен на риск.
След години на съдебни битки и правна несигурност, Ripple най-накрая постигна споразумение с Комисията за ценни книжа и борси на САЩ, което бележи края на един от най-дългите спорове в крипто индустрията.
Goldman Sachs тихо се превърна в един от най-големите институционални играчи на спот Биткойн ETF пазара.
Докато Strategy се превърна в синоним на корпоративно натрупване на Биткойн, Coinbase избра различен път.