Икономистът Хенрик Зеберг остава оптимист за бъдещето както на криптовалутите, така и на фондовия пазар в САЩ, въпреки неотдавнашните спадове.
Зеберг изглежда не вярва, че настоящите пазарни корекции са сигнал за продължителен спад или преминаване към мечи пазар. Той предположи, че макар последните понижения и разговорите за рецесия да са очевидни, ситуацията все още не е показателна за дългосрочен низходящ тренд.
По-рано тази година Зеберг прогнозира, че както акциите, така и криптовалутите ще преживеят резки ралита или “по-високи върхове“, преди да се изправят пред спад. Той очаква, че Федералният резерв ще се намеси, увеличавайки ликвидността, за да подкрепи икономиката, ако рецесията изглежда неизбежна.
След неотдавнашния спад от 3% на S&P 500 – най-значителната разпродажба от 2022 г. насам – икономистът отбеляза, че прогнозите му съвпадат с текущите пазарни движения. Той твърди, че пикът на американските пазари все още предстои, и очаква до средата на 2024 г. да се появят признаци за рецесия.
Зеберг прогнозира, че Федералният резерв ще предприеме действия за стимулиране на пазара, което потенциално може да доведе до сериозно възстановяване и нови рекордни стойности. Експертът очаква значителни ралита както на традиционните пазари, така и за криптовалутите, като особено внимание обръща на бичия крипто пазарен връх през октомври.
Според него тези ралита ще бъдат белязани от засилен ентусиазъм и екстремни върхове, особено при малките капитали и криптовалутите, въпреки че според него тези върхове ще бъдат краткотрайни с наближаването на финалния връх.
Фондация Linux създаде нова структура – Linux Foundation Decentralized Trust (LFDT), която има за цел да обедини проекти с отворен код за децентрализирани технологии.
Милиардерът Питър Тийл изрази загриженост, че икономиката на САЩ вероятно щеше да е в рецесия, ако не бе мащабната държавна намеса.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на анализаторската компания CryptoQuant, изрази тревога относно настоящото състояние на индустрията на дигиталните активи.
Група сенатори от Демократическата партия, водена от Елизабет Уорън, настоява председателят на Федералния резерв Джером Пауъл да намали чувствително лихвените проценти, за да защити американската икономика.