Иля Лихтенщайн, хакерът, който стои зад кражбата на 120,000 BTC от Bitfinex през 2016 г., наруши мълчанието си във видеоизявление, поемайки пълна отговорност за престъплението.
публично за пръв път след ареста си през 2022 г., Лихтенщайн отхвърли твърденията, че баща му стои в идеята за схемата, както се твърди в документалния филм на Netflix.
В петминутното си видео Лихтенщайн се извини на Bitfinex, изрази съжаление за действията си и разкри плановете си да работи в областта на киберсигурността, след като изтърпи петгодишната си присъда, която включва вече излежаното време.
Той подчерта ангажимента си да върне откраднатите средства и да участва в усилията за възстановяване на щетите, като за февруари е насрочено изслушване, на което ще се определи как ще бъдат разпределени парите.
Съпругата на Лихтенщайн, Хедър Морган, известна като „Razzlekhan“, също се призна за виновна за прането на откраднатите Биткойн авоари. Тя получи 18-месечна присъда и скоро трябва да влезе в затвора.
Откраднатите BTC, оценени на $70 милиона през 2016 г. са на стойност приблизително $12 милиарда сега, като до голяма степен са отчетени, противно на твърденията в документалния филм на Netflix.
Индийският гражданин Анураг Прамод Мурарка бе осъден на над 10 години във федерален затвор в САЩ за организиране на глобална мрежа за пране на пари, която е използвала криптовалута за укриване на незаконни средства.
Месеци след пробива в сигурността на стойност $230 милиона индийската крипто борса WazirX направи важна стъпка напред, като замрази $3 милиона в откраднати USDT.
В Южна Корея властите са арестували жена, заподозряна, че е откраднала 700 милиона вона ($480,000) под формата на криптовалута от свой приятел, за да разреши финансовите си проблеми.
Майкъл Лиуелън е подал съдебен иск срещу Министерството на правосъдието на САЩ, обвинявайки администрацията на Байдън, че потиска иновациите в областта на криптовалутите, като тълкува неправилно федералните закони за пренос на пари.