Брайън Армстронг, главен изпълнителен директор на Coinbase, най-голямата борса за криптовалути в САЩ, обяви в туит, че е във Вашингтон, за да обсъди с официални лица крипторегулацията.
Той отправи отворена покана за дискусии относно крипторегулирането и законодателството в страната.
I’m in Washington D.C. and had a meeting canceled. Will be at the Dirksen Senate Office building snack bar for the next hour or so, if anyone wants to come chat about crypto and how we get crypto legislation + regulatory clarity this year.
— Brian Armstrong (@brian_armstrong) February 13, 2023
След поредица от срещи Армстронг изрази задоволството си от сесиите и надеждата си за напредък в индустрията.
Посещението на Армстронг в столицата на страната идва, след като Kraken, друга базирана в САЩ борса за криптовалути, беше принудена да спре услугите си за залагане (staking) в страната и да плати глоба от $30 милиона на Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC).
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Предстои гигантски срив, Биткойн ще стигне $500,000 – Робърт Кийосаки
Главният правен служител на Coinbase, Пол Гревал, коментира последните събития с Kraken и отговори на някои често задавани въпроси относно залагането на криптовалути.
Въпреки проверката от страна на SEC, Гревал обясни, че залагането е законна форма на инвестиция за притежателите на цифрови активи. Той подчерта значението на регулирането в индустрията и необходимостта да се избягва регулирането чрез правоприлагане.
Председателят на SEC Гари Генслер смята, че има ясни начини да се спазват нормативните изисквания за криптокомпаниите, които искат да предлагат услуги за стейкинг.
Комисарят на SEC Хестър Пиърс обаче не е съгласна с действията на агенцията и написа публично писмо с несъгласие. Пиърс изрази загриженост относно решението на регулатора за спиране на услугите за залагане и липсата на публичен процес за разработване на работеща регистрация.
Дългоочакваният законопроект, целящ регулирането на стабилните монети, ще бъде гласуван в Сената през май, според Politico.
Правителството на Обединеното кралство представи нов пакет от предложени регулации за дигиталните активи, чиято цел е да се постигне баланс между технологичния напредък и по-силна защита срещу финансови злоупотреби.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.