Европейските акции се повишиха заедно с азиатските, водени от ралито на големите американски технологични компании, което тласна Уолстрийт до нов рекорд.
Stoxx Europe 600 отбеляза умерено възстановяване въпреки опасенията за политическата нестабилност във Франция. Фючърсите в САЩ бяха стабилни, след като S&P 500 достигна исторически връх за 30-и път тази година, въпреки притесненията относно обхвата на пазара и продължително по-високите лихвени проценти в САЩ.
Доходността на американските държавни облигации остана стабилна след спад в понеделник поради скок в продажбите на корпоративни облигации от висок клас. Доларът остана без промяна.
Стюарт Коул от Equiti Capital UK отбеляза, че въпреки ниските шансове за значително намаляване на лихвените проценти от Фед, положителната икономическа перспектива подкрепя корпоративните печалби. Настроенията обаче могат да се променят, ако данните за продажбите на дребно в САЩ са разочароващи.
Американските акции се повишиха средно с около 15% тази година поради оптимизма относно устойчивата икономика и подобряването на корпоративните печалби. Nasdaq 100 доближи 20,000, воден от рекорда на Micron Technology Inc. Европейските акции бяха нестабилни, откакто френският президент Макрон обяви предсрочни избори.
Стратегът на Jefferies Мохит Кумар предположи, че страховете от „Фрекзит“ (Frexit) и разпадането на еврозоната са преувеличени.
Австралийският долар увеличи печалбите си, след като управителят на Резервната банка на Австралия Мишел Бълок спомена, че е обмислено повишаване на лихвения процент на последната политическа среща, въпреки че референтният лихвен процент остана на 12-годишен връх от 4.35%.
Чару Чанана от Saxo Markets отбеляза, че перспективите за австралийския долар са мечи поради силния щатски долар и забавящата се инерция в Китай и при суровините.
В Азия акциите на чипове дадоха сериозен тласък на индекса MSCI Asia Pacific.
При суровините цените на петрола се понижиха след значително покачване в понеделник. Цените на медта се покачиха, докато златото остана стабилно.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.