Фондовата борса в Тел Авив (TASE) публикува своя петгодишен стратегически план за периода 2023-2027 г., с който имат за цел да разработят базирана на блокчейн платформа за улесняване на услугите за обмен на криптовалути.
Интересът на борсата към децентрализираните технологии си проличава от партньорството ѝ с Министерството на финансите на Израел за тестване на платформа за търговия с дигитални облигации, базирана на блокчейн.
Миналия месец фондовата борса, заедно с други централни банки, се присъедини към Международната банка за тестване на дигитални валути на централните банки (CBDC) за международни плащания на дребно и парични преводи.
Главният изпълнителен директор на TASE – Итай Бен Зеев сподели:
Следващите пет години са критична възможност за TASE да играе активна роля в технологичната революция на световните капиталови пазари. Планът предвижда нуждите на пазара и извежда разработването и управлението на иновативни услуги и продукти на следващо ниво. Ние не само ще участваме в промяната, но и ще се стремим да я оглавим. Ще използваме предимството на собствения си терен в Израел, за да приемем и развием финтех сектора и да позиционираме TASE като център за услуги и продукти. Борсата също така ще изгради активност на местния капиталов пазар, която да съответства на икономическата сила и глобалната активност на Израел, използвайки тази уникална възможност за растеж и разширяване на дейността си.
Стратегическите цели на плана включват:
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Делото SEC срещу Ripple е определящо за индустрията – Д. Маккримън
Борсата ще засили естествения си прираст, като цели да увеличи приходите си с 10 до 12%. Тя също така планира да привлече интернационални ивеститори като разшири продуктите, които се търгуват на израелската борса.
Планът се основава на задълбочен анализ на тенденциите и развитието на бизнес средата на TASE и пазарите. Сред тях най-значими са макроикономическото състояние на Израел, глобализацията на финансовите пазари, конкуренцията между световните финансови центрове, глобалната стандартизация и други.
Израелската фондова борса иска да засили стратегията си за ликвидност и пазара на деривати, като възобнови фючърсите. Също така ще подобри каналите за дистрибуция за съществуващите инвеститори, като ги приведе в съответствие с международните стандарти. Наред с това израелската борса планира да въведе извънборсовите пазари чрез разработване на системи за клиринг и отчитане на извънборсови сделки.
Mastercard задълбочава участието си в крипто пространството с нова глобална инициатива, която ще позволи на потребителите да харчат стабилни монети толкова лесно, колкото и фиатните валути.
Южна Корея току-що стана най-новата дестинация в глобалното разгръщане на крипто плащанията на RedotPay.
Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.
Tether, известен най-вече с това, че стои зад стабилната монета USDT, излиза извън сферата на финансите и навлиза в областта на изкуствения интелект.