Най-старата банка в Съединените щати, с 238-годишна история е напът да създаде първата платформа, която да свързва попечителството на дигитални и традиционни активи.
В изявление за пресата от вторник Bank of New York Mellon (BNY Mellon) и най-голямата банка попечител в света, обяви добавянето на криптовалути към своите попечителски услуги.
Банката създаде звено за дигитални активи, което да създава решения за технологиите, стоящи зад дигиталните активи. Звеното има за цел да представи първата платформа, която да свързва попечителството на дигитални и традиционни активи.
Робин Винс, главен изпълнителен директор и президент на банката, заяви:
Докосвайки се до повече от 20% от инвестируемите активи в света, Bank of New York Mellon разполага с мащаба да преосмисли финансовите пазари чрез блокчейн технологията и дигитални активи. Развълнувани сме да помогнем за развитието на финансовата индустрия като започнем следващата глава от нашето пътуване към иновациите.
Неотдавнашно проучване на BNY Mellon разкрива значителното институционално търсене на финансова инфраструктура, която е мащабируема и е проектирана да поддържа както традиционни, така и дигитални активи. Според проучването почти всички институционални инвеститори (91%) са изразили интерес към инвестиране в токенизирани продукти. Освен това 41% от институционалните инвеститори понастоящем притежават Биткойн (BTC) в портфейлите си, а други 15% очакват да закупят през следващите две до пет години.
До този момент традиционните мениджъри на фондове, които се интересуват от притежаването на дигитални активи, обикновено трябваше да намерят компания за попечителски услуги, специализирана в криптовалути . Обикновено тези фондови мениджъри биха разчитали на Bank of New York Mellon (BK) или на други попечителски кредитори за изпълнение на необходимите бек офис задачи, свързани с техните типични притежания на ценни книжа.
Наред с изпълнението на другите стандартни счетоводни задачи, BNY Mellon вече ще може да предложи на тези фондови мениджъри съхранение на ключовете, необходими за достъп и движение на техните Биткойн (BTC) и Етериум (ETH) монети.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн като алтернатива на спестовните сметки
Банката използва софтуер, разработен съвместно с Fireblocks, за да съхранява тези дигитални авоари, съобщиха от BNY Mellon. Софтуерът на Chainalysis ще помогне да се анализира и проследява пътя, който активите изминават, преди да пристигнат в банката.
Avalanche тихомълком се очертава като мощен претендент в еволюцията на финансовата инфраструктура, като потенциалът се простира отвъд крипто-ориентираните приложения.
Обединените арабски емирства ще пуснат своя дигитален дирхам – дигитална валута на централната банка (CBDC).
Ripple си осигури стратегическо партньорство с Chipper Cash за подобряване на трансграничните плащания в Африка, като използва блокчейна на Ripple и XRP за бързи и рентабилни транзакции.
Custodia Bank, забележителен играч в крипто пространството, си партнира с Vantage Bank, за да създадат новаторска стабилна монета, която е първата в банковия сектор на САЩ.