По време на скорошно специално комедийно шоу в Netflix, Том Брейди се оказа обект на подигравки от група комици, припомняйки си различни инциденти от дългата му кариера в NFL и след това.
Въпреки че много шеги бяха насочени към злополуките му на теренa, комикът Ники Глейзър се прицели в отчетената загуба на Брейди от $30 милиона в крипто.
Шегата на Глейзър се фокусира върху участието на Брейди във FTX, подигравайки се с ролята му на посланик.
Този комедиен удар произхожда от дело, заведено през лятото на 2023 г. срещу множество посланици на FTX, включително Брейди, твърдейки, че техните одобрения са накарали клиентите да се присъединят към платформата, която в крайна сметка фалира в края на 2022 г.
Връзката на Брейди с FTX включваше заснемане на реклами и съдържание за социалните медии, за което той получи $30 милиона, предимно в FTT токена на борсата.
Въпреки това, когато FTX се срина, което направи токените му безполезни, Брейди и бившата му съпруга Жизел Бюндхен, която също получи компенсация за изявите си в реклами на FTX, претърпяха значителни финансови загуби.
Съобщава се, че след падането на FTX Брейди се е опитал да се свърже със Сина Надер, ръководител на партньорствата на FTX, за помощ. Надер обаче не е била на разположение поради кризисна среща с бившия главен изпълнителен директор на FTX, Сам Банкман-Фрийд, който по-късно беше арестуван през януари 2023 г. по различни обвинения в измама. През март 2024 г. Банкман-Фрийд беше осъден на 25 години затвор и глобен с над $11 милиарда, отбелязвайки един от най-големите случаи на измама в историята.
Хумористичното отношение на Глейзър към крипто неволите на Брейди, макар и забавно, може да не отразява напълно истината, тъй като загубите на Брейди произтичат от връзката му с FTX, а не от преките инвестиции в криптовалути.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.