Популярният анализатор Уили Ву обвини за сегашната разпродажба на Биткойн (BTC) ранните дългосрочни притежатели, наричани "BTC OGs".
Той разкри, че тези притежатели разпродават своите авоари със забележително увеличение на „унищожените дни на BTC токените„, което е метрика, сигнализираща за движението на неактивни монети, които най-вероятно ще бъдат продадени на борсите.
Ву обясни, че OGs притежават повече BTC заедно от всички борсово търгувани фондове (ETF) взети заедно и исторически те са склонни да продават по време на бичи пазари, което е модел, който той наблюдава от времето на генезисния блок на Биткойн.
Освен това, в допълнение към натиска за продажба от страна на дългосрочните ранни притежатели, фючърсните пазари също са изиграли роля за засилване на подобна пазарна динамика.
Той изтъкна, че с течение на времето от 2017 г. насам; е имало приток на „хартиени BTC“, които по същество са синтетични деривати за разлика от истинските Биткойн токени. Вместо да се използват реални BTC, този поток от хартиени токени отклонява търсенето от тях, като търговците използват щатски долари, а не на реални Биткойн токени.
First, let me tell you who is selling.
The OGs. They are selling
They have more BTC than all the ETFs put together… 10x more.
And they sell into every bull market.
This pattern is as old as the genesis block.
Chart below: the age x amount of coins being sold. pic.twitter.com/6kUHKJ1cUh
— Willy Woo (@woonomic) June 14, 2024
Докато предлагането на спот пазара на BTC намалява с течение на времето, графиките, използвани от Ву, показват, че предлагането на хартиени BTC се увеличава. През 2022 г. в условията на мечи пазар хартиените BTC доминираха въпреки липсата на спот разпореждания, докато тази тенденция се запазва и досега, допринасяйки за продължаващото мечо поведение на фона на бичите перспективи.
Обобщавайки констатациите си, Ву заяви, че макар да има разпродажба сред Биткойн притежанията на дългосрочните ранни притежатели, тя се влошава от широкото приемане на хартиените BTC в рамките на пазара, което отклонява търсенето и влияе върху движението на цените по начин, различен от традиционната динамика, свързана с предлагането на флагманската криптовалута.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.