От началото на миналия бичи пазар се наблюдава значителен интерес, както и приемане, на крипто пазарите. Сега един случай на употреба се очертава като катализатор на приемането на подривния клас активи.
Проучване, поръчано от Bank of New York Mellon (BNY Mellon), сочи, че токенизираните продукти са много популярни сред институционалните инвеститори.
В проучването, в което са анкетирани 271 институционални инвеститори, се каза, че над 90% от анкетираните биха проявили интерес да вложат парите си в токенизирани продукти.
91% от анкетираните са изразили интерес към инвестиране в токенизирани продукти.
Ползите от токенизацията включват премахване на триенето при прехвърлянето на стойност (84%) и увеличаване на достъпа за големите инвеститори и инвеститорите на дребно (86%).
Всеки анкетиран мениджър на активи с над $1 трилион в активи под управление (AUM) се интересува от инвестиране в токенизирани продукти.
Според проучването 97% от анкетираните смятат, че токенизацията на активите ще доведе до революция в индустрията за управление на активи. Активите, които институционалните инвеститори най-много биха искали да видят токенизирани, са фондовете за дялово участие и хедж фондовете.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Този алткойн се позиционира за над 50% скок, твърди анализатор
Някои от най-важните ползи от токенизацията, според проучването, включват предоставянето на достъп до нови класове активи.
Най-важните ползи от токенизацията са достъпът до нови или нестандартни класове активи и неизменността и прозрачността на данните.
Други предимства включват повишена ликвидност и намалено триене (напр. по-бърз сетълмент).
Подкрепата за частична собственост и по-ниските разходи чрез токенизация са оценени като най-малко важни.
Според проучването, поръчано от BNY Mellon, Хонконг и Сингапур понастоящем са световни лидери в инвестирането в токенизирани активи.
Регулаторната яснота, установена в Сингапур и Хонконг, и усъвършенстваната пазарна инфраструктура, налична в двата града-държави, са някои от факторите, които допринасят за голямото разпространение на токенизираните активи, се казва в проучването.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.