Вълна от критики удари Мъск покрай теча на газопровода в мексиканския залив.
Поради теч в подводния газопровод близо до полуостров Юкатан в Мексико започна пожар. Reuters докладва, че към момента пожарът е изгасен. Над пет часа бяха нужни за да се изгаси пожара, наречен ‘огненото око’.
Общността масово споделя видео на инцидента, говорейки за ‘горящи нефтодолари’. Определение на нефтодолар, наричан още петродолар, можете да видите тук.
За инцидента споделиха Уили Ву, Антъни Помплиано и Дан Хелд от Kraken.
Биткойн общността използва инцидента, за да погне Мъск. Но защо?
Докато критиките към милиардера по отношение на мненията му за Биткойн и манипулациите му на пазара са основателни, този инцидент едва ли е адекватен повод за упрек. На този етап е явно, че по-голямата част от крипто общността не са големи фенове на Илон Мъск.
Откакто той обяви, че Tesla спира плащанията с BTC, милиардерът направи редица публикации и изказвания, които не бяха добре приети от общността. Те варираха от мемета до необосновани изказвания. И все пак, той каза, че ако поне 50% от добивът на Биткойн е възобновяем, Tesla ще върне плащанията с BTC.
Това не успокои много от крипто ентусиастите, като редица източници докладваха, че дори преди изказването му над 50% от добивът е бил базиран на възобновяема енергия. Според скорошна презентация на Съветът за Биткойн добив малко над 50% (~56%) от копаенето вече използва зелена енергия. От друга страна, твърде лесно е да се упрекне проучването на съвета по редица причини.
Вивек Рамасвами, бивш кандидат за президент, изглежда е готов да насочи вниманието си към политическия пейзаж на Охайо, като според съобщенията той се готви да се кандидатира за губернатор.
Главният изпълнителен директор на Bank of America Брайън Мойнихан намекна, че банковата индустрия може да интегрира криптовалутите в платежните системи, при условие че регулаторните рамки го позволяват.
Главният изпълнителен директор на CryptoQuant, Ки Йонг Джу, сподели гледната си точка за бързия възход на новия меме токен на Доналд Тръмп.
Coinbase, най-голямата борса за криптовалути в САЩ, е подложена на критика, тъй като потребителите съобщават за дълги забавяния – някои от тях с продължителност над 14 часа – при обработката на транзакциите на Solana (SOL).