Илон Мъск съобщи на банките, които частично финансират придобиването на Twitter за $44 милиарда, че планира да приключи сделката до петък.
Този път сделката на Илон Мъск с Twitter може би наистина ще се осъществи.
Според Bloomberg Мъск е заявил вчера по време на видеоконферентна връзка, че сделката му за придобиване на Twitter ще бъде финализирана този петък, 28 октомври.
Конферентният разговор на Мъск е бил с банковите институции, които предоставят финансиране за придобиването. Съобщава се, че Мъск е открил кредитна линия от тях в размер на $13 милиарда.
Главният изпълнителен директор на Tesla и SpaceX поднови офертата си за изкупуване на Twitter на 4 октомври за първоначално договорената цена от $44 милиарда; компанията я прие скоро след това. Новата сделка, която беше определена при същите условия като предишната, дойде след месеци на неразбирателство между двете страни.
Преди това Мъск обвини Twitter, че лъже за броя на потребителите си, като призова компанията да докаже, че по-малко от 5% от потребителските ѝ акаунти са фалшиви и в крайна сметка се отказа от сделката. В отговор Twitter съди Мъск за нарушаване на договора като поиска неустойка в размер на $1 милиард.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Етериум (ETH): Очертава се обрат за най-големия алткойн
Съобщава се, че Мъск планира да съкрати драстично работната сила на Twitter – от около 7000 служители до 2500, което би означавало 75% по-малко работници. Милиардерът заяви в последния разговор за приходите на Tesla, че „очевидно е платил повече“ за гиганта в областта на социалните медии, но че дългосрочният потенциал на компанията е „значително по-голям“ от сегашния ѝ вид.
Макар че Мъск все още не е коментирал последните новини, вчера в публикация в Twitter той потвърди намерението си социалната мрежа да възприеме различен подход към модерирането на съдържанието и цензурата.
Twitter трябва да бъде възможно най-широкообхватен, служейки като справедлив форум за оживени, дори понякога язвителни, дебати между силно различаващи се убеждения.
Ripple Labs се оказа един от най-големите финансови поддръжници на встъпването в длъжност на Доналд Тръмп, предоставяйки близо $5 милиона само месеци преди федералните регулатори да започнат да смекчават позицията си спрямо компанията.
В момента европейските финансови органи са разделени по въпроса колко голяма заплаха за еврозоната представлявa позицията на Доналд Тръмп по отношение на криптовалутите.
Polygon излезе начело на NFT пазара, заемайки водеща позиция по седмичен обем на продажбите и надминавайки Етериум за пръв път от месеци насам.
Неотдавнашният стремеж на френските законодатели да отслабят криптирането в чат приложенията предизвика остра критика от страна на основателя на Telegram Павел Дуров, който предупреди, че подобни усилия са пряко посегателство срещу личната неприкосновеност в дигиталната ера.