Основателят на Terra До Куон заяви в събота, че не се опитва да избегне правоприлагащите органи, уверявайки, че си съдейства с тях.
„Не съм „в бягство“ или нещо подобно – [от] всяка правителствена агенция, която е проявила интерес да общува с нас, сме в пълно сътрудничество и нямаме какво да крием“, заяви Куон в тема в Twitter, отговаряйки на съобщения, че сингапурски полицейски служители са заявили, че роденият в Южна Корея мъж в момента не се намира в града-държава.
До Куон, който според Ройтерс в момента се издирва от южнокорейските власти, каза още, че ще разкрие местоположението си на лица, ако са приятели, имат планове да се срещнат или участват в gps базирана уеб3 игра, като добави, че „в противен случай нямате работа да знаете моите gps координати“.
Въпреки че точното местонахождение на основателя на Terra остава неясно, южнокорейските власти вече се опитаха да ограничат възможностите му за пътуване, като издадоха заповед за арест на Куон и се опитаха да замразят паспорта му.
Действията идват четири месеца след срива на стабилната монета TerraUSD, което унищожи средства на стойност приблизително $40 милиарда и ускори по-широкия срив на крипто пазара.
Съдът издаде заповед за арест на До Куон от Terra, като същевременно LUNA се срина с над 40% за броени часове след обявлението.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Чанпен Джао коментира глобалните крипто регулации
Четири месеца след сривa на платформата Terra (LUNA) и нейната стабилна монета TerraClassicUSD (USTC), главният изпълнителен директор на Terraform Labs е изправен пред арест заедно с още няколко лица.
Действително, съдът в южнокорейската столица е издал заповед за арест на До Куон и още пет лица, позовавайки се на нарушения на Закона за капиталовите пазари на страната. Това гласи текстово съобщение от прокуратурата, каза Хуеон Ким от Bloomberg, на 14 септември.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.