Кевин О'Лиъри, виден рисков капиталист и бивш поддръжник на вече несъществуващата платформа за криптовалути FTX, наскоро сподели критичните си възгледи за нерегулираните криптоборси.
Звездата от „Shark Tank“ твърди, че борсите за дигитални активи ще продължат да фалират докато не се появят строги регулации, според публикация в Twitter от 23 февруари.
Този туит получи критики от криптообщността, някои от които смятат, че негативните възгледи на О’Лиъри може да се дължат на опита му с FTX.
Други предположиха, че коментарите му може да са насочени към Binance, конкурентна криптоборса.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Два алткойна скочиха значително само за седмица – ето защо
Адвокат Джон Е. Дийтън, който отразява правната битка между Ripple и SEC, отвърна като намекна, че О’Лиъри няма право да съди крипто бизнеса, особено като се имат предвид продължаващите правни проблеми на основателя на FTX Сам Банкман-Фрийд.
О’Лиъри призова за необходимостта от регулиране на криптоиндустрията като смята, че това ще сведе до минимум влиянието на нелоялните играчи и ще предотврати бъдещи фалити.
Неотдавна, в интервю за Скот Мелкер, рисковият капиталист изрази убеждението си, че голяма част от пазара на криптовалути се състои от безполезни токени. Той смята, че с времето половината от всички криптовалути ще изчезнат.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.