Най-голямата крипто борса в САЩ Coinbase е съдена от друга крипто компания, която твърди, че фирмата е нарушила патентованата ѝ технология за трансфер на криптовалути.
Reuters съобщи, че искът е подаден в четвъртък във федералния съд на Делауеър от Veritaseum Capital LLC. В иска се твърди, че Coinbase използва патент на основателя на Veritaseum Реджи Мидълтън. Той е издаден през декември миналата година от Службата за патенти и търговски марки на САЩ.
Технологията на патента улеснява нискостойностните peer-to-peer трансфери и е „обусловена от принос или участие на трета страна“.
Veritaseum Capital твърди, че някои от услугите на Coinbase, като Coinbase Cloud, Coinbase Commerce API, Coinbase Pay, Coinbase Wallet, Delegate и Validator Software, наред с други, нарушават нейния патент.
Адвокатът на Veritaseum Карл Брундидж също така обвини Coinbase, че не е съдействала за извънсъдебно уреждане на спора, поради което е подала иска. Veritaseum иска обезщетение в размер на $350 милиона.
Обосновавайки високия размер на обезщетението, Veritaseum твърди, че Coinbase е реализирала значителна печалба заради нарушението, като добавя, че това действие е довело до трайни щети за нейния бизнес.
Преди това Мидълтън, заедно с две структури на Veritaseum, плати над $9 милиона на Комисията по ценни книжа и борси (SEC) през 2019 г. Плащането беше извършено като глоба по обвинения за измамна продажба на VERI токени през 2017 г. и 2018 г. SEC ги обвини в манипулиране на цената на токена и в подвеждане на инвеститорите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Краят е тук,предупреждава Робер Кийосаки
В своя защита Реджи Мидълтън и Veritaseum твърдяха, че не са направили никакви измамни изявления. Според тях токените не са били ценни книжа, а сделките са били само експеримент.
Междувременно Coinbase е изправена пред съдебно дело от SEC заради предполагаемото листване на ценни книжа.
Борсата категорично отхвърли това обвинение, заявявайки, че не изброява ценни книжа.
Също така, наскоро Wall Street Journal съобщи, че борсата е участвала в нерегламентирана търговия със $100 милиона от своя фонд. Борсата отхвърли и това твърдение.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).