Circle обяви, че вече ще поддържа местни банкови преводи за USDC в Мексико и Бразилия, използвайки системите за плащания в реално време PIX и SPEI на тези държави.
Този ход елиминира необходимостта от бавни международни банкови преводи, ускорявайки значително достъпа до USDC – от дни до минути.
Компанията дава възможност за директни преводи от бразилски реаи (BRL) и мексикански песо (MXN) в USDC по конкурентни курсове, като се заобикаля обичайната стъпка на първо конвертиране в щатски долари. От Circle твърдят, че това ще помогне на бизнеса да спести разходи и да повиши ефективността на използването на дигитални долари.
От компанията вярват, че това допълнение ще стимулира бизнес операциите и паричните преводи в Латинска Америка.
Тъй като коридорът от САЩ до Мексико е най-големият маршрут за парични преводи в световен мащаб, възлизащ на $63 милиарда през 2023 г., стабилните монети предлагат по-рентабилна алтернатива на традиционните парични преводи, които обикновено са свързани с по-високи такси.
В перспектива Circle планира да разшири поддръжката на USDC до други национални банкови системи, макар че конкретни държави не бяха разкрити.
Китайската народна банка (PBOC) разкри, че дигиталният юан, нейната дигитална валута на централната банка (CBDC), бележи впечатляващ ръст – до края на юли са създадени 180 милиона индивидуални портфейла.
Базираната в Сан Франциско компания Ripple стартира услуга за крипто попечителство за банки и финтех компании, което съвпада с повишения контрол от страна на Федералния резерв върху традиционните банки, предлагащи решения за попечителство на криптовалути.
Stripe възобнови плащанията с криптовалута за американските трейдъри, като им позволи да приемат USDC чрез Етериум, Solana и Polygon.
WisdomTree интегрира функция, която позволява на потребителите с помощта на дебитна карта Visa да правят покупки директно от токенизирания фонд – WisdomTree Government Money Market Digital (WTGXX).