Circle обяви, че вече ще поддържа местни банкови преводи за USDC в Мексико и Бразилия, използвайки системите за плащания в реално време PIX и SPEI на тези държави.
Този ход елиминира необходимостта от бавни международни банкови преводи, ускорявайки значително достъпа до USDC – от дни до минути.
Компанията дава възможност за директни преводи от бразилски реаи (BRL) и мексикански песо (MXN) в USDC по конкурентни курсове, като се заобикаля обичайната стъпка на първо конвертиране в щатски долари. От Circle твърдят, че това ще помогне на бизнеса да спести разходи и да повиши ефективността на използването на дигитални долари.
От компанията вярват, че това допълнение ще стимулира бизнес операциите и паричните преводи в Латинска Америка.
Тъй като коридорът от САЩ до Мексико е най-големият маршрут за парични преводи в световен мащаб, възлизащ на $63 милиарда през 2023 г., стабилните монети предлагат по-рентабилна алтернатива на традиционните парични преводи, които обикновено са свързани с по-високи такси.
В перспектива Circle планира да разшири поддръжката на USDC до други национални банкови системи, макар че конкретни държави не бяха разкрити.
Mastercard задълбочава участието си в крипто пространството с нова глобална инициатива, която ще позволи на потребителите да харчат стабилни монети толкова лесно, колкото и фиатните валути.
Южна Корея току-що стана най-новата дестинация в глобалното разгръщане на крипто плащанията на RedotPay.
Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.
Tether, известен най-вече с това, че стои зад стабилната монета USDT, излиза извън сферата на финансите и навлиза в областта на изкуствения интелект.