Circle обяви, че вече ще поддържа местни банкови преводи за USDC в Мексико и Бразилия, използвайки системите за плащания в реално време PIX и SPEI на тези държави.
Този ход елиминира необходимостта от бавни международни банкови преводи, ускорявайки значително достъпа до USDC – от дни до минути.
Компанията дава възможност за директни преводи от бразилски реаи (BRL) и мексикански песо (MXN) в USDC по конкурентни курсове, като се заобикаля обичайната стъпка на първо конвертиране в щатски долари. От Circle твърдят, че това ще помогне на бизнеса да спести разходи и да повиши ефективността на използването на дигитални долари.
От компанията вярват, че това допълнение ще стимулира бизнес операциите и паричните преводи в Латинска Америка.
Тъй като коридорът от САЩ до Мексико е най-големият маршрут за парични преводи в световен мащаб, възлизащ на $63 милиарда през 2023 г., стабилните монети предлагат по-рентабилна алтернатива на традиционните парични преводи, които обикновено са свързани с по-високи такси.
В перспектива Circle планира да разшири поддръжката на USDC до други национални банкови системи, макар че конкретни държави не бяха разкрити.
SG-FORGE на Societe Generale предприе важна стъпка, като пусна в обращение своята обезпечена с евро стабилна монета EUR CoinVertible (EURCV) в блокчейна на Stellar.
Ripple си партнира с бразилската Braza Group, за да въведе нова стабилна монетна – BBRL – в XRP Ledger.
Европейската централна банка (ЕЦБ) представи стратегия за модернизиране на финансовите транзакции чрез създаване на възможност за разплащания в пари на централната банка.
Макар от Бинанс още да се чудят дали да вкарат Pi Coin на своята платформа, крипто инвеститорите вече могат да търгуват при „конкуренцията“. Pi Network Open Mainnet стартира днес. в 05:30 ч. българско време, а криптовалутната общност най-после получи достъп до Pi Coin (PI) на крипто борсата OKX. Въпреки че в първите часове след пускането […]