Председателят на Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) Ростин Бенам заяви, че крипто индустрията има "огромна възможност".
Той твърди, че е възможно да станем свидетели на значителен институционален приток, който ще се случи само ако има регулаторна структура. Бенам настоява неговият офис да ръководи усилията.
„Растежът може да се случи, ако имаме добре регулирано пространство“, каза Бенам, като добави:
Биткойн може да удвои цената си, ако има регулиран от CFTC пазар.
Небанковите [крипто] институции процъфтяват благодарение на регулирането, процъфтяват благодарение на регулаторната сигурност, процъфтяват благодарение на равнопоставеността … защото са най-умните, най-бързите и с най-много ресурси.
Изявленията на Бенам следват нарастващите международни призиви за крипто регулиране, като наскоро Мейрад Макгинес от Европейската комисия призова за международна координация при разрешаването на предизвикателствата, които индустрията поставя пред „някои от основните аспекти на финансовата система“.
Бенам също така заяви, че бюджетът на CFTC в момента е твърде ограничен, за да може ефективно да наблюдава крипто индустрията.
„Около 60-те дела, които [CFTC] е завела, трябваше да разчитаме единствено на информатори, на жалби на клиенти и на съвети, които идват при нас“, каза той.
Бенам също така заяви подкрепата си за законопроект, внесен от Сенатската комисия по земеделие, който ще лицензира CFTC като основен регулатор на крипто индустрията.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Виталик Бутерин: Ето какво предстои за Етериум
Това би разрешило дългогодишния спор между CFTC и Комисията по ценни книжа и борси за това кой какви аспекти на сектора трябва да регулира, както и би позволило на комисията да налага глоби.
Бенам заяви, че именно тези въпроси, свързани с непълното регулиране на криптовалутите и предполагаемото недостатъчно финансиране на CFTC, ограничават способността им да се борят с крипто престъпността.
Известен крипто стратег, който има опит в изготвянето на точни прогнози за Биткойн, е уверен, че BTC ще достигне нов исторически връх през следващите месеци.
Редовната дейност на Салвадор по закупуване на Биткойн изглежда е спряла, като последната регистрирана покупка от портфейл на страната е от 17 февруари, според Arkham Intelligence.
Русия затяга контрола върху регулирането на криптовалутите, като Върховният съд се готви да класифицира дигиталните активи като собственост при наказателни дела.
Проучване на инвестиционната компания VanEck показва, че докато правителството на САЩ обсъжда потенциален резерв от Биткойн, 21 щата вече осъществяват планове за придобиване на BTC.