Резервната банка на Индия (RBI) предложи да се създаде универсална система за международни плащания, за да се подобри глобалната оперативна съвместимост.
С развитието на системите за бързи плащания и експериментите с дигитални валути на централните банки (CBDC) се появяват нови възможности за повишаване на ефективността на трансграничните транзакции.
Управителят на RBI Шактиканта Дас подчерта значението на интегрирането на оперативната съвместимост в тези системи за постигане на максимална ефективност. Той призна, че значително предизвикателство е склонността на държавите да разработват системи въз основа на собствените си нужди.
За да се справи с това, Дас предложи модел „plug-and-play“, който ще позволи възпроизвеждане на системата при зачитане на суверенитета на всяка държава.
Индия вече напредва в разработването на такава система в подкрепа на международното сътрудничество. Дас също така подчерта необходимостта традиционните платежни системи и CBDC от различни държави да работят безпроблемно заедно.
Въпреки напредъка в областта на плащанията на едро, Дас отбеляза, че трансграничните транзакции на дребно все още се сблъскват със забавяния и по-високи разходи поради многобройните нива на обработка. Усилията за подобряване на ефективността в тази област остават приоритет за страните от Г-20 и световните финансови институции.
Индия, която започна своето председателство на Г-20 през декември 2022 г., също така работи по важен консултативен документ относно законодателството за криптовалутите, който се очаква да бъде публикуван през следващите месеци.
Bitget Wallet сключи стратегическо партньорство с Mastercard и доставчика на Web3 плащания Immersve за пускането на нова платежна карта, която позволява на потребителите да харчат криптовалути директно от своите дигитални портфейли.
Изпълнителният директор на Robinhood Влад Тенев разкри в понеделник планове за пускане на токенизирани акции на европейския пазар, като се започне с акции на частните технологични гиганти OpenAI и SpaceX.
Водещата крипто борса Coinbase (COIN) ще пусне на пазара в САЩ от 21 юли безсроюни фючърсни договори, като по този начин ще се превърне в една от първите регулирани организации, предлагащи продукт, който отразява до голяма степен популярните в световен мащаб офшорни безсрочни договори.
Robinhood разшири предлагането си на крипто фючърси, като пусна микро фючърсни договори за XRP, Solana (SOL) и Биткойн (BTC).