По време на миналогодишната среща на върха в Йоханесбург БРИКС отправи покани към още шест държави да се присъединят към неговите редици, с което алиансът значително се разшири. Сред страните, към които бяха отправени покани, бяха Саудитска Арабия, ОАЕ, Аржентина, Египет, Иран и Етиопия. Забележително е, че Аржентина, под ръководството на новоизбрания президент Хавиер Милей, отказа предложението, изразявайки резерви към блока. Останалите държави обаче, включително Саудитска Арабия, обсъждат своето потенциално членство.
Въпреки поканата, Саудитска Арабия все още не е приела официално предложението на БРИКС, оставяйки решението си в очакване. Съюзът, състоящ се от девет членове, очаква отговора на Саудитска Арабия, тъй като Кралството се ориентира във вътрешните си процеси.
Мзувукиле Джеф Макетука, посланик на Южна Африка в Русия, потвърди продължаващите обсъждания в Саудитска Арабия, като подчерта, че решението на Кралството остава в очакване. Поради това алиансът очаква позицията на Саудитска Арабия, преди да предприеме по-нататъшни действия.
Потенциалното включване на Саудитска Арабия е от стратегическо значение за БРИКС, особено за увеличаване на нейното влияние в световния петролен и газов сектор и за укрепване на финансовите ресурси на алианса. От друга страна, Саудитска Арабия признава важността на поддържането на балансирани отношения както с БРИКС, така и със Запада, за да предпази икономиката си от потенциални последици. По този начин процесът на вземане на решения в Кралството е повлиян от съображения за икономическа стабилност и неутралност.
В хода на дискусиите динамиката между Саудитска Арабия и БРИКС подчертава сложността на глобалната икономическа дипломация и взаимодействието на стратегическите интереси между държавите.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.