Международната научно-практическа конференция „БРИКС в ерата на глобалните социални трансформации“ се проведе в Москва във Факултета по глобални изследвания на Московския държавен университет „Ломоносов“ (МГУ), съобщи телевизия БРИКС.
Виктор Садовничий, ректор на Московския държавен университет „Ломоносов“, откри конференцията с приветствено видеообръщение, а на самото събитие присъстваха учени от Русия, Китай, Южна Африка и Индия.
По време на пленарната сесия Санджай Кумар Пандей, професор в Института за международни изследвания към Университета „Джавахарлал Неру“ (JNU), направи презентация на тема „БРИКС и глобалният юг: Перспективата на Индия“.
Пандей подчерта, че азиатските, африканските и латиноамериканските държави заемат все по-значимо място в този динамично променящ се свят, съобщи TV Brics.
Професорът също така сподели, че е необходимо да се обърне по-голямо внимание на решаването на проблемите, които възникват в този регион.
Междувременно Садовнич заяви:
Днес БРИКС е авангардът, ядрото на формирането на определен световен ред, основан на дълбокото уважение, цивилизационната идентичност и ценностите на народите на всички страни, на желанието за равноправен диалог и взаимноизгодно сътрудничество.
Докторът на политическите науки, ръководител на катедрата на ЮНЕСКО във Факултета по глобални процеси на МГУ Юрий Саямов обясни каква роля могат да играят страните от БРИКС в решаването на глобалните социални проблеми съобщи ТВ БРИКС.
Той заяви:
БРИКС представлява формат, който открива възможност за справедливо участие на страните в международните отношения и световните процеси. Страните от групата трябва да се съсредоточат върху необходимостта от изпълнение на глобалната програма за развитие, одобрена през 2015 г. от Общото събрание на ООН, до 2030 г. Въпреки това вече трябва да мислим за обновен глобален дневен ред, който да отразява новата конфигурация на глобалния свят.
Той подчерта още, че органичната интеграция на новите участници в БРИКС е една от целите на руското председателство на БРИКС през 2024 г.
Биткойн нашумя с впечатляващия си скок след победата на Доналд Тръмп, но много алткойни все още са далеч от най-високите си стойности за всички времена.
След три години работа LG обяви закриването на своята NFT платформа LG Art Lab.
Uniswap (UNI), водеща децентрализирана борса, си осигури финансиране в размер на $165.5 милиона, за да стимулира растежа и по-нататъшното си развитие.
Министърът на финансите на САЩ Скот Бесент подчерта, че стабилните монети ще бъдат от ключово значение за запазване на господстващото положение на долара като световна резервна валута.