Федералната корпорация за застраховане на депозитите (FDIC) публикува последния доклад, според който банковата система на САЩ отчита нереализирана загуба в размер на $517 милиарда.
FDIC също така заяви, че в момента 63 кредитора в САЩ са на ръба на несъстоятелността.
Развитието на ситуацията показва, че американските банки са изложени на риск, докато централните банки на страните от БРИКС масово придобиват злато.
Макар че нереализираните загуби са само в балансите, те могат да се превърнат в пасив, когато банките се нуждаят от ликвидност.
Броят на кредиторите в списъка на проблемните банки нарасна значително през последното тримесечие, съобщиха от FDIC:
Броят на компаниите в Списъка на проблемните банки, тези с комплексен рейтинг CAMELS „4“ или „5“, се увеличи от 52 през четвъртото тримесечие на 2023 г. до 63 през първото тримесечие на 2024 г. Броят на проблемните банки представлява 1.4% от всички банки, което беше в рамките на нормалния диапазон за некризисни периоди от 1% до 2% от всички банки. Общите активи, държани от проблемни банки, се увеличиха с 15.8 милиарда до $82.1 милиарда през тримесечието…
Тези проблеми могат да причинят предизвикателства за кредитното качество, приходите и ликвидността на сектора. Освен това влошаването на състоянието на някои кредитни портфейли, особено на офис имоти и кредити по кредитни карти, продължава да изисква наблюдение. Тези проблеми, заедно с натиска върху финансирането и маржовете, ще останат предмет на постоянно внимание от страна на надзора на FDIC.
Това поставя банковата система на САЩ под натиск, докато държави от БРИКС разпродават американските държавни ценни книжа и долара.
Алиансът БРИКС също така е начело на движението за дедоларизация, като убеждава развиващите се страни да прекратят зависимостта си от долара.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.