Напоследък Китай, член на БРИКС продава значителни количества американски държавни ценни книжа и облигации на агенции.
Ако разгледаме последните данни на Министерството на финансите на САЩ, китайските авоари са намалели от $816.3 милиарда през декември до $767.4 милиарда към края на март тази година. Това е огромно намаление от $48.9 милиарда само през първите три месеца на 2024 г.
През второто тримесечие на 2024 г. към момента на писане на статията Китай се отказа от още $25.1 милиарда. Това са продажби на стойност $72 милиарда в американски държавни и облигации на агенции, които Китай е продал през последните 7 месеца.
Също така световният съвет по златото съобщи, че от края на 2022 г. насам Китай и другите страни от БРИКС са най-големите купувачи на злато.
Развитието показва, че членовете на БРИКС и други развиващи се страни не намират американските държавни ценни книжа за изгодни. Поради това инвестират усилено в злато и други активи и стоят настрана от долара,
Според последния доклад за прозрачността на Kraken през 2024 г. броят на правителствените искове за данни е нараснал с 39%, като водещи са американските агенции.
Виталик Бутерин изрази разочарование от това, което смята за промяна в ценностите в крипто индустрията, особено във връзка с предпазливата позиция на Етериум по отношение на блокчейн хазарта.
MANSA, компания за трансгранични плащания, си осигури финансиране в размер на $10 милиона, като водещата инвестиция е от Tether.
Джейми Коутс, водещ стратег по дигиталните активи в Real Vision, смята, че бичият импулс на крипто пазара далеч не е достигнал своя връх.