Миналата година БРИКС покани шест нови държави да се присъединят към алианса, но само четири приеха поканата. Нови членове станаха Обединените арабски емирства, Египет, Иран и Етиопия, докато Аржентина отказа предложението.
Саудитска Арабия все още обмисля решението си дали да се присъедини, Аржентина отказа, а членът на БРИКС Индия изглежда недоволен от последните попълнения. На срещата на върха през 2024 г. Индия обмисля да отхвърли всички предложения за ново членство.
Както Русия, така и Китай се стремят към по-нататъшно разширяване на БРИКС по време на предстоящата среща на върха с намерението да създадат блок, който да оспори влиянието на САЩ, Европа и други западни държави.
Индия обаче е обезпокоена, че Русия и Китай използват БРИКС, за да развиват собствените си геополитически амбиции, вместо да насърчават балансирано партньорство.
Източници посочват, че Индия се застъпва за пауза в разширяването, като предлага петгодишна почивка, преди да се обмисли включването на допълнителни държави. Целта на тази пауза е да се даде време на настоящите членове да се адаптират към последните промени и да се гарантира запазването на първоначалните принципи на блока за равенство и сътрудничество.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.